25 (+3) medali zdobytych na zawodach w Świdnicy!

Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar Prezydenta Świdnicy zaczął się 13. października br. punktualnie  o 9:00.  Po występie pierwszych czterech grup, zawodnicy przeżyli chwilę grozy, kiedy na planszy pojawił się uzbrojony oddział antyterrorystów, a po tym na całej hali było słychać strzały z pistoletu.  Wszystko trwało dosłownie chwilę gdy

…. okazało sie, że jest to przygotowany przez organizatorów pokaz  grupy samoobrony:-), po którym dokonano oficjalnego otwarcia zawodów i kontynuowano zmagania akrobatów.

Zawody tym razem odbyły się nietypowo na lodowisku, ale organizatorzy postarali się o bardzo ładną oprawe poczynając od pięknych bukietów kwiatów wokół planszy, poprzez muzykę, konferansjerkę, a kończąc na wystroju wnętrza i balonowej bramie wejściowej, pod którą zawodnicy po czerwonym dywanie podchodzili do sędziów.

W turnieju wzięło udział równo 30 zawodniczek/ków KPKS Halemba. Prawdziwą potęgą klub okazał sie w kategorii Youth w konkurencji kobiet i dwójek mieszanych, gdzie  zdobył 5 złotych medali na 6 możliwych. Aż 25 zawodników klubu wróciło do domów z medalami. Po bardzo ładnych występach bardzo blisko podium była 2K  Oliwia-Martyna, zajmując 4 lokatę oraz w 3K Weronika-Maja-Ala, które odebrały dyplomy za 5 miejsce.

Jedyne nasze reprezentantki poza kategorią Youth – Maja-Zuzia-Julka  – występujące w kategorii wiekowej 11-16, zajęły 2 miejsce na podium.

Dodatkowe 3 medale dla klubu zdobyły trenerki,  zajmując 2 miejsce w kategorii klubowej  i dodatkowo otrzymując puchar. Przy okazji okazało sie, że organizatorzy omyłkowo wręczyli puchar przygotowany na nastepne zawody, więc jest to dobry prognostyk dla KPKS Halemba, że kolejne zawody to minimum 2 miejsce dla klubu:-)

Galeria zdjęć

Wyniki z zawodów

DWÓJKI KOBIET

Youth 1
1m – JESSEL Julia, SKORUPA Monika
2m – SZEBESZCZYK Marta, KRAWCZYK Emilia

Youth 2
1m – GABRYSIAK Milena, JELEŃ Julia
2m – PIKTAS Dagmara, SZUDY Lilianna
4m – FLOREK Oliwia, NIEDOCHODOWICZ Martyna

TRÓJKI KOBIET

Youth 1
1m – RASEK Julia, SKORUPA Monika, GOŁĄB Karolina
2m – PLUTA Iga, KRAWIECZEK Zuzanna, MENDOCHA Pola
3m – MROZEK Maja, GAIM Laura, PROKOPOWICZ Dorota

Youth 2
1m – WODYK Emilia, URBAŃSKA Emilia, BIERNAT Emilia
5m – KRZYKALSKA Weronika, KUROPATWA Maja, SZAL Alicja

Age: 11-16
2m – POSMYK Maja, SZOŁTYSEK Zuzanna, WIŚNIOWSKA Julia

DWÓJKI MIESZANE

Youth 1
1m – HUDZIK Lena, BILIAIEV David