4 na 6

Kolejny weekend, w którym nie udało się zgromadzić kompletu punktów, za nami. W sobotę gościliśmy zespół z Gliwic, a w niedzielne popołudnie walczyliśmy w Poraju. Po niezbyt udanych występach zeszłego weekendu musieliśmy szybko się podnieść psychicznie i popracować nad szwankującymi elementami siatkarskimi.

Pierwszy set sobotniego spotkania z Sikretem Gliwice pokazał, że czeka nas ciężka batalia o punkty. Gra praktycznie punkt za punkt, od początku do końca seta, jednak to my zdobywamy przewagę w końcówce i wygrywamy 26:24.
Drugi set to jednak przewaga przyjezdnych, które ogrywają nas dość łatwo, 19:25.
Duża mobilizacja zespołu, pozwoliła jednak szybko się odegrać i poprowadzić grę na naszych warunkach. Pewnie wygrywamy trzeciego seta 25:16.
Po wysokim zwycięstwie udało nam się utrzymać koncentrację i nie pozwoliliśmy odebrać nam zwycięstwa, wygrywamy 25:21.

KPKS Halemba – SiKReT Gliwice 3:1
(26:24, 19:25, 25:16, 25:21)

Niedzielne spotkanie to mecz z liderem naszej grupy, drużyną KS Polonia Poraj. Zgromadzeni kibice mogli obserwować bardzo zacięte, dwu godzinne spotkanie. Oba zespoły zagrały jednak bardzo nierówno.
Pierwszy set zdecydowanie nie należał do naszego zespołu. Rozpoczęcie od złego przyjęcia i niewymuszonych błędów na siatce, szybko ustawiło gospodynie w roli lidera na boisku. Pierwszą odsłonę przegrywamy do 16.
Drugi set to poprawa przede wszystkim przyjęcia, z którym do końca spotkania nie mieliśmy już zbyt dużych problemów. Walczyliśmy o każdy punkt, czego efektem było zwycięstwo 25:22.
W trzecim secie role się odwróciły i przy wyrównanej grze to gospodynie wygrywają do 22. W setach prowadzi Poraj 2:1.
Kolejny set to zdecydowanie nasza dominacja. Zdecydowanie najlepszy set w naszym wykonaniu. Punkty zdobywamy seriami i pewnie wychodzimy na prowadzenie, aby ostatecznie wygrać 25:14.

Zdecydowanie najwięcej emocji mogliśmy zobaczyć w tie-breaku. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę. Pomimo wielu bloków w naszym wykonaniu nie kończyły się one punkami, gospodynie bardzo dobrze broniły i wyprowadzały kontry. Nasz zespół pogrążyły 4 niewymuszone błędy na siatce i zagrywce, które zdecydowanie pomogły gospodyniom utrzymać minimalną przewagę, której do końca nie udało się odrobić. Przegrywamy 13:15.

KS Polonia Poraj – KPKS Halemba 3:2
(25:16, 22:25, 25:22, 14:25, 15:13)

Skład: Komorowska M., Spodzieja A., Piskorz N., Szafarczyk K., Skubis M., Mańka A.(L), Skubis M., Kolanek N., Sobiech N., Skworc M., Zajkowska D., Watola K., Skubis W.
Trener:  A. Michna

Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy rundę rewanżową. Aktualnie zajmujemy 2 miejsce w tabeli jednak mamy więcej rozegranych spotkań i realnie znajdujemy się w pierwszej czwórce. Nie jest to najlepsza pozycja przed rewanżami jednak, różnice punktów są tak małe, że o miejsce w finałach walczy 5 wyrównanych zespołów.
Nie możemy jednak pozwolić sobie już na żadne potknięcie i musimy jak najwięcej punktów odebrać zespołom z góry tabeli.

Następne spotkanie rozegramy w piątek w Michałkowicach o godz. 18.30.