Akrobaci otwierają sezon zwycięstwami

W dniach 1-3 września w Zielonej Górze akrobaci rudzkiego klubu KPKS „Halemba” rozpoczęli nowy sezon startowy, a tydzień później byli gospodarzami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

W Zielonej Górze na Międzynarodowym Turnieju Winobrania do rywalizacji stanęły dwie nasze trójki dziewcząt w kategorii 11-16 lat. Julia Sordyl, Barbara Olchawa i Nikola Janik zwyciężyły w pięknym stylu zdobywając złoty medal. Troszkę szczęścia zabrakło natomiast debiutującemu zespołowi w składzie Laura Gaim, Laura Piekorz i Oliwia Hałupka, które mimo zaciętej walki zakończyły rywalizację na pechowej czwartej pozycji przegrywając z zespołem z Niemiec o zaledwie 0,05 pkt.
Turniej Winobrania był kolejnym sprawdzianem, który przybliżył Julkę, Basię i Nikolę do startu w październikowych Mistrzostwach Europy! Ogromne gratulacje dla całej szóstki oraz trenerek Katarzyny Chlebisz i Doroty Kies.

Z kolei w sobotę 9 września w Hali MOSiR Ruda Śląska w Halembie miały miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Zawody o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Akrobatyki Sportowej, których organizatorem był KPKS „Halemba”. Zawody zostały przeprowadzone sprawnie, a kibice jak co roku dopisali zapełniając hali trybuny hali sportowej. W zawodach brali udział zawodnicy klasy trzeciej sportowej i młodzieżowej.