Zapisy

AKROBATYKA
Akrobatyka sportowa jest sportem pozwalającym dzieciom od najmłodszych lat rozwijać sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Ćwiczenia akrobatyczne umożliwiają rozwój ogólny dziecka i nie faworyzują rozwoju różnych partii mięśni co pozwala na zrównoważony rozwój dziecka. Ćwiczenia bazują na własnym ciężarze ciała zawodnika co pozwala unikać nadmiernego obciążenia ciała. Akrobatyka sportowa jest sportem zespołowym gdzie zawodnicy trenują z jednym lub kilkoma partnerami oraz z innymi zespołami co pozwala na zawieranie długotrwałych przyjaźni.   Zajęcia akrobatyki mogą rozpocząć dzieci już w wieku 5-7 lat. W przypadku dzieci starszych, trenerzy indywidualnie kierują do poszczególnych kategorii zaawansowania po odbyciu kilku treningów.

TRENINGI
Zajęcia odbywają się zazwyczaj 2-3 razy w tygodniu. W zależności od grupy zajęcia odbywają się w dwóch miejscach:
Halemba – Szkoła podstawowa nr 24 (byłe Gimnazjum nr  8),  ul. Księdza Pawła Lexa 14, 41-706 Ruda Śląska
Orzegów – Hala im. Tadeusza Kuchara, ul. Bytomska 13, 41-712 Ruda Śląska

 

ZAPISY
W celu zapisania dziecka do klubu najlepiej skontaktować się z Prezesem klubu trener Danutą Wodarską (tel. 506-913-305) lub przyjść bezpośrednio na trening. Rozpocząć treningi można praktycznie w każdej porze roku, choć najlepiej rozpoczęć je z poczatkiem roku szkolnego. Harmonogram treningów można znaleźć  tutaj.

KOSZTY
Miesięczne składki członkowskie klubu wynoszą 40,00 pln. W ramach składek oprócz 2-3 treningów tygodniowo, klub organizuje wyjazdy na zawody. W przypadku najmłodszych grup (klasy młodzieżowej) klub organizuje dojazd autokarem i opłaca wpisowe na zawdy. Dzieci występują w strojach wypożyczonych z klubu. W wyższych klasach zawodnicy partycypują w kosztach przejazdu i zawodów oraz zakupują własne stroje.