Kadetki- podsumowanie sezonu 2013/2014

W sezonie 2013/2014 w drużynie kadetek na parkiecie pokazało się 13 zawodniczek, parę z nich po raz pierwszy wystąpiło na boisku jako rocznik kadetek, niektóre zawodniczki reprezentowały nasz klub w dwóch kategoriach wiekowych, również w drużynie seniorskiej, co jest ogromnym sukcesem patrząc na przyszły sezon.

Drużyna prowadzona przez trenerkę Joannę Furczyk składała się z takich osób jak:

Martyna Adamska, Martyna Dragan, Dominika Michalak, Anita Brzeska, Marta Komorowska, Wiktoria Watola, Joanna Brożek, Klaudia Konieczna, Weronika Wyciślik, Magdalena Hałyk, Natalia Kryger, Karolina Szafarczyk oraz Alicja Spodzieja.

Dwie ostatnie zawodniczki to jeszcze młodziczki bardzo dobrze rokujące na przyszłość. Generalnie występ naszych młodych zawodniczek można uznać za udany, wprawdzie zajęły one gorsze miejsce niż ich starsze koleżanki rok temu ale prognozy na przyszłość są bardzo pozytywne. Dobrze przepracowany następny sezon może zaowocować dobrym wynikiem sportowym.

Podsumowując grę na przestrzeni całego sezonu można stwierdzić że układała się ona różnie. Pierwsza runda była bardzo udana. Rozegrane zostało 10 meczy w pierwszej rundzie z czego 7 meczy Nasze zawodniczki rozegrały na swoją korzyść , a w 3 meczach musiały uznać wyższość przeciwnika. Zespołami które walczyły w naszej grupie o awans do dalszego etapu rozgrywek były ekipy z : UKS „Gwiazda” Tarnowskie Góry, SiKReT Gliwice, UKS Iskra Kamieniec, KSS „Gumisie” Pyskowice , KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice. Nasze młode zawodniczki uplasowały się w tej grupie na tym etapie rozgrywek na 2 miejscu zaraz za drużyną z Tarnowskich Gór, co automatycznie dało awans do drugiego etapu rozgrywek młodzieżowych na Śląsku.

Drugi etap był trudniejszy, spotkaliśmy się w nim z drużynami z Częstochowy, Katowic i Świętochłowic które okazały się dla naszej drużyny za mocne, jedynie ze Świętochłowicami udało się nam walczyć jak równy z równym. W drugiej rundzie rozegraliśmy 6 meczy, niestety wszystkie zakończyły się dla nas wynikiem negatywnym.

W trzeciej rundzie nasze zawodniczki stawiały czoła na parkiecie ekipom z Łazisk i Jaworzna. Toczyła się między nimi wyrównana walka. Z czterech meczy udało się nam wygrać jeden, w rezultacie czego zajęliśmy ostatnie miejsce w tej grupie, plasując się w pierwszej 16 na Śląsku.

Sezon jednak można zdecydowanie zaliczyć do udanych, dziewczyny pokazały serce do walki i spore umiejętności, jak na taki młody zespół. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej czego życzymy całej drużynie i trenerce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *