Katolicki Parafialny Klub Sportowy "Halemba" Ruda Śląska

Inauguracja IV ligi

Już jutro (28.02.2015) odbędzie się pierwszy mecz tegorocznych rozgrywek IV ligi kobiet z udziałem naszego zespołu.
Drużyna, która będzie reprezentować nasze barwy kształtowała się małymi kroczkami już od początku września pod okiem nowego trenera, który z pewnością wniósł do zespołu wiele nowości. Największą zmianą na pewno jest skład drużyny, w której z zeszłorocznego sezonu będą grały tylko 4 zawodniczki (Mańka, Noga, Wiktor, Sobota). Reszta składu została uzupełniona nowymi twarzami (Skubis x3, Kielerz, Zychowicz), które dopiero rozpoczną przygodę z „profesjonalną” siatkówką, oraz trójką naszych młodszych zawodniczek (Szafarczyk, Spodzieja, Wyciślik).
>>Drużyna<<

W grudniu mieliśmy już w pełni wyselekcjonowany skład, z którym można było przyłożyć się do okresu przygotowawczego, w trakcie którego trener nie mógł narzekać na frekwencje podczas treningów, pomimo iż nie zawsze dziewczyny na treningach miały kontakt z piłkami.

Zwieńczeniem okresu przygotowawczego była seria sparingów, które seniorki rozegrały wielokrotnie z naszymi kadetkami ale również z III ligowym Mikołowem oraz IV ligowymi Mysłowicami. Sparingi kończyły się porażkami i zwycięstwami, jednak nie wynik był najważniejszy, a ogranie zawodniczek, co z pewnością miało miejsce.
>>Galeria<<

Jutro wieczorem mecz z UKS COS Olimp Szczyrk w Rybarzowicach, a za tydzień już na własnej hali będziemy gościć UKS 06 Katowice – Południe.
Oczywiście zapraszamy wszystkich do aktywnego wspierania naszej drużyny !!

Leave a Comment