Katolicki Parafialny Klub Sportowy "Halemba" Ruda Śląska

Mecz z liderem bez niespodzianki

W niedziele kolejne wyjazdowe spotkanie rozegrał zespół seniorek, tym razem udając się do Sosnowca aby zmierzyć się z miejscowym Płomieniem. Sosnowiec dotychczas stracił tylko dwa sety i jest niekwestionowany liderem naszej grupy.

Po spotkaniach ze słabszymi drużynami (niestety przegranymi) przyszło nam się zmierzyć z dobrym i doświadczonym przeciwnikiem. Niestety po mimo walki nie udało się sprawić niespodzianki i musieliśmy uznać wyższość gospodyń, ale… po raz pierwszy nie musimy wstydzić się za naszą grę.
Dobrze spisywaliśmy się w przyjęciu i obronie, było widać zaangażowanie i walkę o prawie każda piłkę, co często kończyło się spektakularnymi obronami. Gorzej wypadliśmy w ataku, poza skuteczną tego dnia Kolanek. Atak i gra w bloku zdecydowanie do poprawy.

Wynik nie obrazuje tego co działo się na boisku, szczególnie dobrze wypadliśmy w drugim secie gdzie parokrotnie prowadziliśmy i momentami graliśmy lepiej od przeciwniczek. Zagłębianki praktycznie cały czas grały podstawowym składem nie wprowadzając zmienniczek, co  świadczy o presji jaką na nich wywierał nasz zespół. Niestety w końcówkach wygrywało doświadczenie gospodyń i nie potrafiliśmy zakończyć seta na naszą korzyść.

MKS-MOS Płomień Sosnowiec – KPKS Halemba 3:0
(25:18, 25:21, 25:13)

Skład: Zajkowska (K), Spodzieja, Kolanek, Szafarczyk, Kostrzewa, Skubis M., Mańka (L), Watola, Wilk, Krzyżaniak, Komorowska, Skworc, Skubis M., Sobiech (L)
Trener: Michna

W sobotę o 17.00 zagramy na hali MOSiRu z zajmującym drugie miejsce Spartakusem Zabrze, zapraszamy !

Leave a Comment