8. Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce sportowej o Puchar Warsa i Sawy

8. Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar „Warsa i Sawy” został, po raz pierwszy, wprowadzony do oficjalnego kalendarza FIG.
Zawody odbyły się w terminie, który dał możliwość przeprowadzenia ostatnich sprawdzianów przed kwietniowymi Mistrzostwami Świata. Dlatego Polski Związek Gimnastyczny postanowił, że Puchar Warsa i Sawy będzie dla polskich akrobatów ostatecznym startem kwalifikacyjnym przed Mistrzostwami Świata.
Rywalizacja z zagranicznymi rywalami, dała polskim akrobatom dobrą okazję do zaprezentowania efektów swoich przygotowań do startu w mistrzostwach Świata.

Po pierwszym dniu i eliminacjach nasze drużyny Wiktoria Matysiak-Katarzyna Walecka-Emilia Pawlas oraz Barbara Sordyl-Nikola Janik-Julia Olchawa zajmowały odpowiednio 7 i 9 lokatę. Tym razem szczęście sprzyjało Basi, Nikoli i Juli ponieważ zgodnie z regulaminem do finału kwalifikowało się 6 zespołów oraz dwa z certyfikatem FIG (Fédération Internationale de Gymnastique), który Basia, Nikola i Julia posiadają. Było to podwójne szczęście ponieważ regulamin przewidywał również wyzerowanie punktacji i nie branie pod uwagę w finale wyniku z eliminacji. To chyba wyzwoliło dodatkową motywację pozwalając zająć 2 lokatę w zawodach. Gratulace!

Wyniki:

2 miejsce     – Barbara Sordyl-Nikola Janik-Julia Olchawa (finał
7 – miejsce   – Wiktoria Matysiak-Katarzyna Walecka-Emilia Pawlas

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *