Katolicki Parafialny Klub Sportowy "Halemba" Ruda Śląska

Zawody w Lizbonie

Portugalia, 30 stopni Celcjusza w cieniu, południowo europejska „manana” i „siesta” …. można by powiedzieć, że wyjazd  na zawody do Lizbony to czysta przyjemność . Grafik treningów i zawodów rozłożony był jednak tak, że nie było dużej swobody. W czwartek cały dzień odbywały się treningi, natomiast piątek i sobota to dni eliminacji. I w te dni właśnie do osiągnięcia był cel minimum – kwalifikacja do finałów.  Ranga zawodów była wysoka, to i konkurencja postawiła poprzeczkę wysoko. Ostatecznie cel minimum został osiągnięty i oba zespoły zameldowały się w niedzielnych finałach.

Rozrzut czasowy finałów był imponujący. Emilki startowały o godzinie 10:20, a Daga z Lilą o 18:20, półtorej godziny przed samym odlotem samolotu…. co zapewniło dodatkowe emocje. Niezłe miny mieli celnicy, jak zobaczyli dwie dziewczynki w strojach  startowych wbiegające na lotnisko. Mniej rozbawione mieli miny, gdy zauważyli dziwny biały proszek na ich rękach  – magnezję.

Ostatecznie Emilki utrzymały 8 pozycję z eliminacji, a Daga z Lilą awansowały o jedno miejsce, zajmując  w klasie Youth bardzo wysoką, chociaż „pechową” dla sportowców , 4 lokatę .

Pod względem sportowym wyjazd był bardzo udany. W nielicznych wolnych chwilach udało się również zobaczyć cząstkę Lizbony .

Jeszcze raz należy podkreślić, że wszystko to udało się zorganizować dzięki Klubowi i sponsorom. Nabyte doświadczenie – miejmy nadzieję – będzie procentowało w dalszych efektywnych treningach, a możliwość takich wyjazdów będzie motywacją dla wszystkich zawodników.

WYNIKI 

Dwójki kobiet

  • 4 miejsce – Lilianna Szudy-Dagmara Piktas

Trójki kobiet

  • 8 miejsce – Emilia Wodyk-Emilia Urbańska-Emilia Biernat

Wyniki Lizbona