Brązowy medal w Katowicach

Piękne obiekty AWF Katowice gościły w ten weekend zawodników  sportów gimnastycznych  na  Mistrzostwach Polski Juniorów. W akrobatyce sportowej  Klub KPKS Halemba reprezentowały trzy zespoły.

Bezpośrednio w Mistrzowstwach  w kategorii Junior wystartowała nasza dwójka Wiktoria-Zosia zajmując 7 miejsce w eliminacjach. Niestety, dosyć pechowe miejsce, bo do finału kwalifikowało się 6 zespołów, a Wiktoria-Zosia przegrały różnicą 0,010 punktu z miejscem szóstym.

Dodatkowo przy okazji Mistrzostw rozegrany został turniej dla kategorii wiekowej 11-16 lat. Do finału zakwalifikowały się obydwa zespoły i obydwa utrzymały miejsca z eliminacji.  Ostatecznie Emilka-Lena zajęły 5 miejsce, natomiast trójka Zuzia-Maja-Julka wywalczyły najniższy stopień podium.