Cenne punkty na naszym koncie

W przedostatnim spotkaniu rundy rewanżowej, przyszło nam się zmierzyć na własnym parkiecie z liderem grupy, drużyną UKS Net Piekary Śląskie. Piekary podobnie jak i nasza drużyna wszystkie rewanże kończyła zwycięstwem. U kogoś ta seria jednak musiała się skończyć.

Od dobrej zagrywki rozpoczęła kapitan przyjezdnych wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 0:4. Szybko jednak odrobiliśmy stratę, 10:10. Bardzo wyrównana gra na siatce, aż do stanu 16:17, gdy zaczynamy uciekać, doprowadzamy do 20:17 i dalej zdobywamy małymi seriami punkty. Wygrywamy 25:20.

W kolejnych dwóch setach, pozwalamy przyjezdnym dyktować warunki gry. Często odrzucani zagrywką od siatki nie potrafimy skończyć akcji. Popełniamy zbyt wiele błędów po własnej stronie siatki, dużo niedokładnych rozegrań przekłada się na niską skuteczność w ataku. Przegrywamy oba sety na własne życzenie, 19:25 i 21:25.

Znów źle rozpoczynamy, przegrywamy 0:5, dopiero po czasie trenera udaje się dobrze przyjąć piłkę i rozprowadzić skuteczną akcję. Przyjezdne przy własnej zagrywce zdobywają pojedyncze punkty, my skutecznie w obronie i zdecydowanie lepiej na siatce. Wyrównujemy 10:10. Jednak ponownie przeciwniczki zaczynają nam uciekać.  Robi się nerwowo, 15:19, 17:20. Prawie wyrównujemy 19:20, jednak znowu nam odskakują i mają pierwszą piłkę meczową, 22:24. Zachowujemy jednak zimna głowę, bierzemy ostatni czas. Halembianki zmotywowane wracają na boisko. Zdobywamy punkt, na zagrywce Komorowska wprowadza piłkę, bronimy, 24:24, gramy dalej 25:24 ! Nie wykorzystujemy jednak piłki meczowej, 25:25. My zdobywamy kolejny punkt i ponownie mamy piłkę meczową, 26:25, na zagrywce kapitan Zajkowska, nie popełniamy błędu, bronimy, wyprowadzamy kontrę i wygrywamy 27:25 ! Drużyna i publiczność szaleje, wracamy z dalekiej podróży !

Tie-breaka rozpoczynamy od przyjęcia, tym razem jednak bez problemów. To my wychodzimy na prowadzenie, 4:0, 6:1, 7:2, 8:3, jesteśmy nie do zatrzymania. Zmieniamy stronę i zwalniamy tempo, przeciwniczki zaczynają nas dochodzić, 10:9. Gra punkt za punkt i udaje nam się dociągnąć prowadzenie do końca, wygrywamy 15:13!

Pokonujemy lidera, przerywamy ich serię zwycięstw kontynuując swoją !
Wygrywamy drużyną ! Nie bez znaczenia jednak było doświadczenie Zajkowskiej i niezawodność Kolanek, na które w najbardziej nerwowych momentach zespół mógł liczyć.

KPKS Halemba – UKS Net Piekary Śląskie 3:2
(25:20, 21:25, 19:25, 27:25, 15:13)

>>Wyniki i tabela<<

Skład: Komorowska M., Spodzieja A., Szafarczyk K., Skubis Mg., Mańka A.(L), Sobiech N., Skworc M., Zajkowska D.(K), Skubis Mr. Kolanek N., Piskorz N., Watola K., Skubis W.
Trener:  A. Michna

W niedzielę mieliśmy rozegrać mecz z SIKReTem Gliwice, zespół jednak się wycofał, dzięki czemu wygrywamy walkowerem 3:0.

Pomimo zwycięstwa nad liderem nie możemy być pewni miejsca gry w finałach. Przed nami mecz z walczącym o awans Porajem, który jednak ma do rozegrania zaległy mecz z Zawierciem.

Wszystko jednak i tak wyjaśni się 21 maja na hali MOSiRu w Halembie, gdzie rozegramy swój ostatni mecz. Liczymy na równie liczne przybycie jak na poprzednich meczach i głośne wsparcie, które na pewno ułatwi nam zadanie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *