Czeski finał Młodzieżowego Festiwalu Siatkówki 2017

Siódmym i zarazem ostatnim turniejem Młodzieżowego Festiwalu Siatkówki 2017 był najbardziej prestiżowy, z międzynarodową i ogólnokrajową obsadą, turniej juniorek. W tej kategorii wiekowej poziom jest zbliżonym rozgrywkom seniorskim i też na boisku obserwowaliśmy wiele zawodniczek III i II ligowych jak i Młodej Ligii


Do rywalizacji stanęło 9 drużyn, dwie przyjezdne z Czech, po jednej z województwa łódzkiego i małopolskiego oraz 5 z naszego regionu. Mecze rozgrywano jednocześnie na trzech boiskach. O poszczególne miejsca w I etapie rywalizowano w grupach po trzy zespoły. Zespół gospodyń rywalizując z zespołami z Gliwic i Tychów (wygrywając po 2:0) pewnie wszedł do grupy mistrzowskiej, w której znalazły się jeszcze TJ Ostrava (pokonując 2:0 Bytom i Aleksandrów Łódzki) oraz Volejbal Prerov (ogrywając 2:0 Oświęcim i Katowice).

To właśnie w grupie mistrzowskiej rywalizacja była najbardziej wyrównana, wszystkie mecze kończyły się po tie-breakach. Zespół gospodyń wpierw uległ drużynie z Ostrawy, a następnie drużynie z Prerova. O zwycięstwach decydowały niuanse jednak wielki finał stoczyły między sobą drużyny czeskie, z którego zwycięsko wyszły dziewczęta z Prerova.

>>Fotorelacja<<

1. Volejbal Prerov
2. Tj Ostrava
3. KPKS Halemba
4. UKS Czwórka VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki
5. Setbol Oświęcim
6. MOSM Tychy
7. Sokół 43 AZS AWF Katowice
8. UKS MOSM Bytom
9. Sikret Gliwice

MVP: Misa Vodickova

Ponownie na wszystkie dziewczyny czekał słodki poczęstunek, pamiątki z naszego miasta, dyplomy, a dla najlepszych statuetki oraz nagrody rzeczowe. Na turnieju pojawiły się władze naszego miasta (prezydent Grażyna Dziedzic) jak i nasza wychowanka Kornelia Moskwa.

Turniej juniorek zakończył maraton siatkarski w naszym mieście, którego kolejna edycja na pewno odbędzie się już za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *