Derbowe święto !

Spotkania pomiędzy naszymi drużynami młodziczek już w poprzednim sezonie wzbudziły wiele emocji, jednak tegoroczne derby zostaną zapamiętane na długo. Na boisku oba nasze zespoły walczyły o prawo awansu do ligi mistrzowskiej, a na trybunach kibice prześcigali się w pomysłach na doping swoich zespołów i warto zaznaczyć, że pojedynek derbowy KPKS-u oglądało na żywo ok 100 osób.

Przed turniejem łącznie 5 zespołów posiadało na koncie 10 pkt (MOSIR Polonia Łaziska Górne,UKS MOSM Bytom, KPKS Halemba,UKS Spartakus Zabrze, KPKS Halemba II) i każdy z nich liczył się w grze o 1 miejsce w grupie. W ostatnim turnieju I etapu rozgrywek młodziczek rozgrywanego na hali MOSiRu oprócz pojedynku bratobójczego, oba nasze zespoły zmierzyły się z trzecią ekipą z Rudy Śląskiej, GKS-em Wawel Wirek.

Turniej rozpoczął się najważniejszym meczem tego dnia czyli KPKS Halemba – KPKS Halemba II. Od początku spotkania to nasze starsze zawodniczki lepiej sobie poradziły z presją i atmosferą jaka panowała na hali. Widać to było szczególnie w elemencie zagrywki gdzie młodszy zespół popełniał dużo błędów, co pomimo dobrej gry w polu uniemożliwiało podjęcie pełnej walki ze starszymi koleżankami. Mimo to kibice mogli oglądać wiele efektownych zagrań po obu stronach siatki, za które wspólnie nagradzali zawodniczki. Ostatecznie mecz zakończył się w dwóch setach, zwycięstwem pierwszej drużyny.

KPKS Halemba – KPKS Halemba II 2:0 (25:12, 25:15)

W drugim spotkaniu nasza II zmierzyła się z Wawlem. Przy połączonych siłach kibiców, dziewczyny w dwóch szybko rozprawiły się z przeciwniczkami nie dając im żadnych złudzeń na zwycięstwo.

KPKS Halemba II – GKS Wawel Wirek 2:0 (25:10, 25:18)

Jeszcze lepiej poradził sobie pierwszy zespół dając przeciwniczkom zdobyć w całym meczu tylko 9 punktów.

GKS Wawel Wirek – KPKS Halemba 0:2 (6:25, 3:25)

W ostatecznym rozrachunku, nie udało się pierwszemu zespołowi wyprzedzić Łazisk, jednak dzięki lepszemu stosunkowi setów od Bytomia zajmują ostatecznie 2 miejsce w tabeli i jako jedna z trzech najlepszych drużyn zajmujących drugie miejsca w grupach awansowała do grupy mistrzowskiej !
Nasz drugi zespół ostatecznie zajął miejsce 5 i w drugim etapie prawdopodobnie walczył będzie w grupie 3 dalej utrzymując szansę walki o mistrzostwo.

Dziękujemy kibicom (przede wszystkim rodzicom i rodzinom) za zainteresowanie, wsparcie i niesamowitą atmosferę, nie tylko podczas tego turnieju ale w przeciągu całego okresu szkoleniowego, oraz że takie turnieje są naszym małym klubowym świętem !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *