Dzień III – Turniej młodziczek

W szóstym z kolei turnieju w ramach Młodzieżowego Festiwalu Siatkówki zagrały młodziczki. Po raz pierwszy turniej zorganizowany na 16 zespołów i rozgrywany jednocześnie na dwóch obiektach, w hali MOSiR-u oraz Szkole Podstawowej nr 24. Wśród wszystkich zespołów, aż 2 reprezentowały nasz klub.

Turniej rozegrano w dwóch etapach, w pierwszym zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których rywalizowały systemem pucharowym. Wyłoniono kolejność zespołów od której zależny był drugi etap i miejsca o które toczyły swoją dalszą rywalizację. Tym samym w grupie mistrzowskiej znalazły się drużyny z Oświęcimia, Tychów (III), Sosnowca oraz pierwszy zespół gospodyń. Nasz drugi zespół zajął drugie miejsce w grupie i rywalizował o miejsca 5-8. Po bardzo zaciętym meczu finałowym triumfatorem turnieju został zespół MOSM Tychy III, wyprzedzając MKS MOS Płomień Sosnowiec, Setbol Oświęcim oraz KPKS Halemba I.

Na wszystkie drużyny oprócz rozgrywek i sportowej atmosfery czekały również pyszne pączki, dyplomy, puchary, statuetki oraz festiwalowe koszulki.
>>Galeria<<

Klasyfikacja końcowa:

1. MOSM Tychy III
2. MKS-MOS Płomień Sosnowiec
3. Setbol Oświęcim
4. KPKS Halemba I
5. MOSM Tychy IV
6. KPKS Halemba II
7. MKS Zorza Wodzisław Śląski
8. Polonia Łaziska Górne
9. Olimpia Katowice
10. MOSM Tychy I
11. UKS Trójka Mikołów
12. UKS Źródełko Katowice I
13. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna
14. UKS Spartakus Zabrze
15. UKS COS Olimp Szczyrk
16. UKS Źródełko Katowice II

MVP: Joanna Hanusik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *