Gorszy dzień młodziczek

Dla naszej drużyny rozpoczął się dziś II etap rozgrywek młodziczek. Znaleźliśmy się w grupie z drużynami z Katowic, Mikołowa i Kóz. Nasze przeciwniczki swój pierwszy turniej rozegrały już w zeszłym tygodniu, z którego najlepszy okazał się zespół Sokół 43 AZS AWF Katowice. Dzisiejszy turniej odbył się w Mikołowie bez pauzującej LKS Orzeł Kozy.
Niestety był to najgorszy turniej w wykonaniu naszych zawodniczek, w którym nie udało się wygrać nawet jednego seta.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Sokoła Katowice. Niestety już od początku spotkania mogliśmy zaobserwować gorszą predyspozycje naszej drużyny. Halembianki zawodziły praktycznie w każdym elemencie, co szybko przeniosło się na wynik meczu. Największym problemem był brak koncentracji zawodniczek, który przekładał się nie tylko na błędy w technice ale także na błędy w ustawieniu i czytaniu gry. Oba sety wyglądały podobnie i cały mecz zakończył się wynikiem 0:2 (21:25, 18:25).

Drugi mecz rozegraliśmy z gospodyniami (KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów), teoretycznie słabszym zespołem. Po pierwszym gwizdku było widać, że trener dobrze wykorzystał przerwę między spotkaniami i przywrócił wolę walki w zespole, co przełożyło się przede wszystkim na poprawę gry w polu. Szybko jednak dziewczyny wróciły do postawy z poprzedniego meczu, co zaskutkowało stratą prowadzenia i pogorszeniem gry. Dziewczyny wciąż nie potrafiły zagrać „swojej siatkówki”, a sytuację pogarszał doping dla drużyny przeciwnej, który tylko utrudniał skoncentrowanie się na grze.
Pomimo dobrych fragmentów gry i kilku punktowej przewagi nie udało się stworzyć atmosfery na boisku która by pociągnęła zespół do zwycięstwa i oba sety skończyły się naszą porażką. Wynik końcowy 2:0 (25:17, 25:22).

Był to ewidentnie gorszy dzień całego zespołu, który znacząco utrudnił nam drogę do finałów ale nie przekreślił jej całkowicie. Wciąż mamy możliwość wyjścia z grupy na drugiej pozycji, jednak aby tak się stało nie możemy już ponieść żadnej porażki w tym etapie.

Jest to jak najbardziej wykonalne, szczególnie z pomocą kibiców, którzy będą mieli możliwość wspomóc drużynę już w 8 listopada w SP 24 na Halembie.
Więc serdecznie zapraszamy i wierzymy w zwycięstwo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *