II liga okiem kibca

Sezon 2017/2018 II ligi kobiet zapisze się jako historyczny na kartach rudzkiego sportu dlatego, że wystąpiła w tych rozgrywkach nasza drużyna KPKS Halemba.

Sezon nie był łatwy. Beniaminek II ligi kobiet nie należał do faworytek ale już na początku pierwszej rundy sprawił sensację wygrywając na wyjeździe z MOSiR Mysłowice. Potem bywało różnie. Udawało się urywać punkty zespołom z Częstochowy i Tychów lecz ciągle pozostawał niedosyt w postaci braku zwycięstw. Wprawdzie halembianki pokonały dwukrotnie outsidera z Łazisk Górnych ale nie poprawiło to miejsca w tabeli, gdyż komplet punktów z Polonią zdobyła każda inna drużyna w stawce. Nastroje lekko poprawiły się po zwycięstwie nad SMS Szczyrk ale był to okres, gdzie wszyscy wiedzieli, że zespół z rudy Śląskiej czeka turniej o utrzymanie się w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Dużo ciekawego działo się też w samej drużynie. W trakcie sezonu do sztabu trenerskiego dołączył doświadczony trener Zbigniew Błaszczak oraz zawodniczka Barbara Susek. Z zespołem rozstały się Emilia Kostrzewa i Joanna Zawadzka. Pojawiły się też kontuzje, które dokuczały Kai Stróżyk, Agacie Kruk i Karolinie Szafarczyk, która grała również w rozgrywkach juniorek. Kilka zawodniczek musiało też zagrać na pozycjach, gdzie wcześniej pojawiały się epizodycznie.

Można powiedzieć, że zespół przeszedł podczas rozgrywek metamorfozę żeby z przytupem zakończyć sezon wygraną w turnieju o utrzymanie w II lidze. Duet trenerski Zbigniew Błaszczak i Adam Michna świetnie przygotował zawodniczki do walki czego efektem były dwa zwycięstwa gwarantujące kolejny sezon w lidze firmowanej przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Wyniki turnieju o utrzymanie:
Sokół Katowice – Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:14, 25:18, 25:15)
Polonia Łaziska Górne – KPKS Halemba 0:3 (17:25, 18:25, 19:25)
KPKS Halemba – Sokół Katowice 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 25:16)

Sezon na pewno był trudny zarówno dla zawodniczek, trenerów a także wszystkich tych, którzy na co dzień pracowali dla drużyny. Bardzo ważną rolę dla końcowego wyniku odegrali sponsorzy, pomagając finansowo szczególnie w pierwszej fazie sezonu, gdy zespół nie był wspierany dotacją miejską na drugoligowe rozgrywki.

Na koniec trzeba napisać o kibicach . Mecze rozgrywane w hali MOSiR w Halembie przychodziło oglądać najwięcej sympatyków siatkówki w tej grupie II ligi. Czasami mecze siatkówki przegrywały popularnością ze skokami narciarskimi transmitowanymi w TV ale
i tak frekwencja była dobra. To dowodzi o zapotrzebowaniu na żeńską siatkówkę w Rudzie Śląskiej.

Skład KPKS Halemba, który wywalczył utrzymanie w II lidze:

Karolina Krzeszewska, Daria Hibner, Agata Mańka, Martyna Murdzek, Kinga Watola, Monika Skworc, Renata Bekier, Kaja Stróżyk, Barabara Susek, Marcelina Skubis, Nicola Kolanek,  Małgorzata Hadasz, Karolina Szafarczyk, Marta Komorowska, Joanna Zawadzka, Emilia Kostrzewa, Agata Kruk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *