IV miejsce IV Ligi Kobiet w Piłce Siatkowej

Ostatni weekend zespół seniorek spędził w Żywcu, walcząc w finałach IV Ligi Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Gospodyniami były zawodniczki z Żywca, rywalizowaliśmy jeszcze z  zespołami z Piekar Ślaskich i Imielina.

Turniej rozpoczęliśmy w piątek, od meczu z gospodyniami. Nasze przeciwniczki w rundzie zasadniczej nie przegrały żadnego meczu i były zdecydowanym liderem swojej grupy.
Po zaciętej walce w dwóch pierwszych setach, nie potrafiliśmy w trzecim dotrzymać gospodyniom tempa i ostatecznie przegrywamy spotkanie.

KPKS Halemba – TS STAL Śrubiarnia /SMS ŻAPN Żywiec 0:3
(19:25, 22:25, 15:25)

W drugim dniu spotkaliśmy się z zespołem z Imielina, który pierwszego dnia pokonał Piekary Śląskie 3:1. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, 7:2, wychodził nam praktycznie każdy element. Niestety nie udało się takiej gry na najwyższych obrotach utrzymać zbyt długo. Doświadczony zespół z Imielina szybko odrabiał straty aby ostatecznie wygrać tego, jak i kolejne dwa sety. Ponownie przegrywamy.

MKS Imielin – KPKS Halemba 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)

W ostatnim dniu turnieju zmierzyliśmy się z najlepszą drużyną naszej grupy, czyli z Piekarami Śląskimi. Ponownie zagraliśmy dobre spotkanie, w którym do zwycięstwa niewiele zabrakło. Każdy set kończył się minimalną przewagą przeciwniczek.

UKS Net Piekary Śląskie – KPKS Halemba 3:0
(27:25, 25:22, 28:26)

Pomimo słabego wyniku, nie możemy mówić o słabej grze naszego zespołu. Musieliśmy rozegrać turniej bez najbardziej doświadczonej zawodniczki i zarazem naszej kapitan, która z przyczyn losowych nie mogła być z nami. Dlatego graliśmy w dość eksperymentalnym i nie pełnym składzie, a pomimo to nasza gra była imponująca.
Finały stały na wysokim poziomie i nasza drużyna ten poziom również reprezentowała. Każde spotkanie było osobną bitwą, w której walczyliśmy do samego końca zmuszając przeciwniczki do gry na ich 100 % możliwości.

Pomimo że nie zajęliśmy miejsca premiowanego bezpośrednim awansem, dalej mamy szanse znaleźć się w III lidze i postaramy się z całych sił aby już we wrześniu III liga zagościła z powrotem w Rudzie Ślaskiej !

Skład: Komorowska M. (K), Spodzieja A., Szafarczyk K., Skubis Mg., Mańka A.(L), Sobiech N., Skworc M., Skubis Mr. Kolanek N., Watola K., Skubis W.
Trener:  A. Michna