Juniorki poza finałami

W weekend zespół juniorek uczestniczył w turnieju półfinałowym Mistrzostw Śląska Juniorek, który odbywał się na hali BKS-u Bielsko- Biała.

Halembianki turniej rozpoczęły w piątek meczem z TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, który już przed turniejem był uważany za ten kluczowy, który pozwoli zwycięskiemu zespołowi zrobić pierwszy krok w finały. Można powiedzieć, że wszystko szło zgodnie z przewidywaniami, tzn. od początku widzieliśmy wyrównane i przede wszystkim na bardzo przyzwoitym poziomie siatkarskim, widowisko. O ostatecznym zwycięstwie zadecydować miał tie-break, a biorąc pod uwagę końcówkę 4 seta, w którym halembianki zdominowały przeciwniczki, to w nich upatrywać można było zwyciężczynie, jednak po raz kolejny zobaczyliśmy jak zmienna bywa siatkówka, szczególnie w wydaniu żeńskim. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:2 dla Żywca, który w dalszej części tylko dopełnił formalności wygrywając do 5…

Przed naszym zespołem w zadaniu awansu poprzeczka przesunęła się dość wysoko. Kolejnym naszym przeciwnikiem były gospodynie, BKS STAL Bielsko-Biała, które dzień wcześniej łatwo pokonały zespół z Będzina. Początek meczu zapowiadał się na kolejne wyrównane spotkanie, w którym nawet upatrywać można było naszą przewagę nad gospodyniami, działo się tak jednak tylko do połowy seta, gdzie straciliśmy przewagę, której nie odrobiliśmy do końca. Podobnie wyglądały pozostałe dwa sety, w których początkowo wychodziliśmy na prowadzenie jednak traciliśmy je w okolicach połowy seta, przede wszystkim za sprawą własnych błędów, co nie pozwalało nam utrzymać równej gry, która pozwoliłaby sprostać bielszczankom. Przegrywamy 0:3 i pozostał nam mecz o honor.

Niedzielne spotkanie już bez presji awansu, a jedynie chęci pokazania się z jak najlepszej strony zaowocowało bardzo dobrym pierwszym setem przeciwko ANBUD MKS Będzin. Dziewczyny zagrały koncertowo wygrywając do 11. Po wysokim zwycięskim secie zazwyczaj pojawia się rozluźnienie, które prowadzi do gorszej gry i wielu błędów własnych, tak też było przez co gra nie wyglądała już tak dobrze, mimo to dziewczyny utrzymały prowadzenie 2:0. Jednak nasza nierówna gra utrzymała się w secie trzecim, co pozwoliło rozkręcić się przeciwniczkom, które urwały nam seta do 22. To tylko podjudziło nasz zespół i ponownie nie daliśmy dojść przeciwniczkom do słowa wygrywając do 11.

Lp.ZespółMeczePktZw.Sety +Sety –pkt +pkt –
1TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec36394280245
2BKS STAL Bielsko-Biała35283255205
3KPKS Halemba34157240247
4ANBUD MKS Będzin33019169247
BKS STAL Bielsko-BiałaANBUD MKS Będzin3:0 (25:18, 25:20, 25:17)
KPKS HalembaTS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec2:3 (17:25, 25:22, 20:25, 25:19, 5:15)
BKS STAL Bielsko-BiałaKPKS Halemba3:0 (25:15, 25:18, 25:18)
ANBUD MKS BędzinTS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec0:3 (14:25, 22:25, 12:25)
KPKS HalembaANBUD MKS Będzin3:1 (25:11, 25:19, 22:25, 25:11)
TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN ŻywiecBKS STAL Bielsko-Biała3:2 (27:25, 17:25, 15:25, 25:17, 15:13)

Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w półfinale, po którym na pewno pozostaje niedosyt. Nie zamykają się jednak przed nami drzwi do Mistrzostw Polski, o które walczyć będziemy w turnieju w terminie 8-10 lutego prawdopodobnie na hali MOSiR w Halembie, wtedy ponownie zmierzymy się z zespołami MKS-MOS Płomień Sosnowiec, UKS Sokół ’43 Katowice i ANBUD MKS Będzin.