Juniorki z awansem do Mistrzostw Polski

Od piątku do niedzieli na hali MOSiR w Halembie odbywał się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorek. Był to również turniej o miejsca 5-8 rozgrywek juniorek ŚZPS, udział poza gospodyniami wzięły zespoły z Sosnowca, Katowic i Będzina. Bezpośredni awans do 1/4 Mistrzostw Polski uzyskać miał zwycięski zespół.

Mimo dodatniego bilansu zwycięstw z każdym z obecnych zespołów, rudzianki nie mogły czuć się zbyt pewnie, a to za sprawą problemów zdrowotnych jakie gnębiły zespół przez całe dwa tygodnie przygotowań i nieobecność m.in. podstawowej rozgrywającej, którą zastąpić musiała nie trenująca z zespołem kadetka Prokop. Szczególnie dotkliwe braki trafiły akurat na jak się okazało, najmocniejszy zespół ze stawki, UKS Sokół ’43 Katowice. To właśnie brak zgrania i pewności decydował o przegranych pierwszych setach i to dość wysoko (do 16 i 19). Jednak gdy w trzecim secie współpraca „zaskoczyła” nasza gra zaczęła wyglądać i przede wszystkim zaczęła być skuteczna z dość chyba uśpionym przeciwnikiem. Z seta na set gospodynie grały lepiej by ostatecznie zwyciężyć w tie-breaku.

W drugim meczu Sosnowiec, mimo straty seta dość pewnie pokonał koleżanki z Będzina.

KPKS HalembaUKS Sokół ’43 Katowice3:2 (16:25, 19:25, 25:23, 25:21, 15:11)
ANBUD MKS BędzinMKS-MOS Płomień Sosnowiec1:3 (24:26, 21:25, 25:10, 14:25)

W drugim dniu rywalizację rozpoczęły gospodynie w spotkaniu z Będzinem. Tu halembianki pokazały się od początku z dobrej strony, powtarzając wynik z półfinałów 3:1, ponownie nie ustrzegając się gorszego seta, jednak najważniejszy jest wynik końcowy i to, że drużyna była już w komplecie !

Takim samym stosunkiem z drugiego spotkania zwycięsko wyszły Katowice, które po przegranym ale wyrównanym pierwszym secie, w dalszej części zdominowały sosnowiczanki.

KPKS HalembaANBUD MKS Będzin3:1 (25:16, 23:25, 25:17, 25:13)
UKS Sokół ’43 KatowiceMKS-MOS Płomień Sosnowiec3:1 (19:25, 25:11, 25:15, 25:18)

Tym samym wszystko rozstrzygnąć miało się w ostatnim dniu rywalizacji, szans na 1 miejsce nie miały już tylko dziewczyny z Będzina. Ponownie pierwszy mecz rozegrały gospodynie.

W tym miejscu trzeba pogratulować sosnowiczanką, które bardzo chciały pokrzyżować plany awansu naszego zespołu, rozgrywając najlepszy ich mecz w turnieju. Jednak w naszym zespole lekarstwem na wszelkie problemy okazała się bardzo dobrze funkcjonująca ławka rezerwowych, z której najpierw ‚jak za starych dobrych czasów’ w końcówce drugiego seta na zagrywkę weszła Watola posyłając dwa asy serwisowe, a w trzecim ponownie trener musiał skorzystać z pomocy Prokop na rozegraniu, Poloczek na środku i Szwedy na przyjęciu, które dobrze wypełniły swoje zadania i wykończyły dzieło zwycięstwa, 3:0 ! Tym samym wygrywamy turniej z kompletem zwycięstw, a katowiczankom pozostała walka o 2 miejsce.

Tutaj ponownie zobaczyliśmy bardzo wyrównane spotkanie, jednak i tym razem faworytki zwyciężyły, dzięki czemu Sokół uplasował się na 2 miejscu turnieju i ostatecznie 6 miejscu na Śląsku.

MKS-MOS Płomień SosnowiecKPKS Halemba0:3 (22:25, 18:25, 24:26)
ANBUD MKS BędzinUKS Sokół ’43 Katowice1:3 (25:20, 22:25, 26:28, 15:25)
Lp.ZespółMeczePktZw.Sety +Sety –pkt +pkt –
1KPKS Halemba36393274240
2UKS Sokół ’43 Katowice35285297257
3MKS-MOS Płomień Sosnowiec34147219254
4ANBUD MKS Będzin33039243282

Skład KPKS Halemba:
Wilk Oliwia, Pilchowska Zuzanna, Stencel Nicole, Watola Kinga, Szafarczyk Karolina (K), Nalewajka Weronika, Wilczek Magdalena, Szweda Natalia, Skworc Monika, Kujon Malwina, Poloczek Kamila, Prokop Martyna, Rudnik Zuzanna (L)

Poznaliśmy już rywali turnieju 1/4 MP, znaleźliśmy się w grupie VIII razem z gospodyniami, UKS Ares Nowa Sól (mistrz woj. lubuskiego), MKS Połczyn Zdrój (wicemistrz woj. zachodniopomorskiego), UKS SMS Szóstka Mielec (mistrz woj. podkarpackiego) i APS Rumia (trzecie miejsce woj. pomorskiego). W podgrupie zagramy z Nową Solą i Połczyn Zdrojem, z której dwa pierwsze zespoły zagrają z Mielcem i Rumią o awans do półfinałów (awansują dwa zespoły).