Kadetki walczą o awans do grup finałowych

Zespół kadetek po czterech rundach etapu I-go zajmuje w swojej grupie 3 miejsce, które daje możliwość gry w grupach walczących o najwyższe miejsca.  Jednak aby się tam znaleźć należy jak najlepiej zagrać w następnych meczach, których zostało jeszcze pięć.
Na razie nasze kadetki zagrały z drużynami z Michałkowic (2:3), Jaworzna (1:3) i Sosnowca (2:3), zdobywając 2 punkty w pięciosetowych spotkaniach.

Nasza drużyna składa się w większości z zawodniczek grających jeszcze na etapie młodziczek, więc prawie wszystkie zespoły są starsze o 2-3 lata od naszych dziewczyn.  Jednak jak widać po wynikach, nie przeszkadza im to i pokazują, że potrafią zdobywać punkty bądź przynajmniej urwać seta drużynom z większym doświadczeniem i zdecydowanie nie są zespołem „do bicia”.

Praca jaką wykonują na treningach już w rundzie rewanżowej powinna przełożyć się na pierwsze zwycięstwa tej drużyny. Głównym celem stawianym przez trenera jest właśnie awans do wyższych grup gdzie dziewczyny będą miały możliwość potyczki z najlepszymi drużynami. Przeciwstawienie się lepszym zawodniczkom będzie oczywiście trudniejsze, jednak wprost proporcjonalnie wzrośnie również doświadczenie i ogranie dziewczyn, które zdobędą i na pewno wykorzystają m.in. jeszcze w tym sezonie w młodziczkach gdzie będą walczyć o finały.
>>Wyniki i tabela<<

Skład: A. Spodzieja, K. Szafarczyk, W. Wyciślik, N. Sobiech, W. Nalewaj, M. Skworc, O. Barczak, O. Wilk, M. Wojtaszczyk, N. Hauptman, N. Stencel, M. Chochowska
Trener: A. Michna

Jeden komentarz do “Kadetki walczą o awans do grup finałowych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *