Kluczowe zwycięstwo kadetek

Kadetki odniosły pierwsze zwycięstwo, powiększając swoje szanse na awans do grup walczących o puchar.  Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej, w którym nasze zawodniczki zdecydowanie zrewanżowały się za poprzednie spotkanie drużynie z Michałkowic, zdobywając pewnie 3 punkty.

Od początku spotkania nasze zawodniczki prezentowały się lepiej od przeciwniczek. Popełniając mało błędów i grając pewnie w każdym elemencie wywalczyły sobie pewną przewagę punktową, którą dotrzymały do końca wygrywając 25:14.

Na drugi set niestety wyszły zbyt pewne siebie, myśląc że przeciwniczki nie będą w stanie im już zagrozić tego dnia. Ich pewność siebie została jednak szybko sprowadzona na niższy poziom, kiedy okazało się że dwie przeciwniczki potrafią zagrywać trudną, szybującą zagrywkę i zdobywać serią kilku punktową przewagę, którą nawet przy dobrej grze jest trudno odrobić. Taki przebieg seta niestety zakończył się naszą  porażką, 23:25.

W następnych dwóch setach jednak dziewczyny zrozumiały że gra się do końca, nie mogąc sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia i doprowadziły spotkanie do końca, wygrywając pozostałe dwa sety do 17 i do 15.

Tym zwycięstwem nasze zawodniczki udowodniły, że praca, którą  wykonują na treningach nie jest bezcelowa i przynosi swoje efekty.

Przed nami dwa ważne spotkania z Jaworznem i Sosnowcem, które zadecydują o pozycji zespołu w tabeli.

>>Tabela<<

Skład: K. Szafarczyk (K), A. Spodzieja, M. Skworc, N. Sobiech, N. Hauptman, O. Wilk, W. Nalewaj, M. Wojtaszczyk (L)
Trener:  A. Michna