KPKS Halemba – Drużyną roku 2018

Już po raz 26. „Wiadomości Rudzkie” podsumowały Plebiscyt na Sportowca i Trenera Roku. Podczas gali w Domu Kultury w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach nagrodzeni zostali sportowcy, którzy osiągnęli największe sukcesy w 2018 roku.

Piątkowa gala to podsumowanie plebiscytu trwającego od 6 do 27 lutego. Podczas głosowania na stronie internetowej „Wiadomości Rudzkich” oddano 3319 głosów, natomiast na Facebooku kandydaci łącznie otrzymali ok. 7 tys. „lajków”. Na sportowców można było też wysyłać SMS-y, których w sumie było 2646.

„Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2018” została natomiast Natalia Kozubowska z UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska, czyli mistrzyni Śląska 13-latków w stylu dowolnym oraz wicemistrzyni w stylu klasycznym.

Podczas 26. Plebiscytu na Sportowca i Trenera Rpku 2018 nagrodzona została także „Drużyna Roku 2018”, którą został KPKS Halemba Ruda Śląska. W skład tego klubu wchodzi sekcja akrobatyki i siatkówki. Klub może pochwalić się licznymi osiągnięciami na arenie polskiej i międzynarodowej. Akrobaci KPKS-u startują na mistrzostwach Polski, Europy oraz całego świata i przywożą z nich mnóstwo medali. Sukces osiągnęli np. podczas Grand Prix w Łańcucie czy Acro Cup w Budapeszcie. Z kolei siatkarki juniorki doszły do 1/4 finału Mistrzostw Polski, a seniorki utrzymują swoją pozycję w II lidze kobiet.

GRATULACJE!!!

Źródło Wiadomości Rudzkie.