Mamy kolejne medale Mistrzostw Polski

… tym razem  w wykonaniu juniorskim, srebrne medale Mistrzostw Polski Juniora Młodszego zdobyły podopieczne Aleksandry Wodyk: Emilka  Wodyk-Emilka Biernat-Emilka Urbańska.  Na trzecim stopniu podium stanął drugi zespół trenowany przez trenerkę Olę: Dagmara Piktas-Lilianna Szudy,

Emilki do finału przystąpiły z pozycji faworytów zajmując  pierwsze miejsce w eliminacjach. Finały rozgrywane były jednak od zera, i o  zwycięstwie  decydowało  perfekcyjne wykonanie układu finałowego. Różnica między pierwszym i drugim miejscem była minimalna, 0,1 punkta, niestety jednak tego ułamka zabrakło właśnie Emilkom. Niemniej jednak srebro jest wielkim sukcesem Emilek na najważniejszym starcie w sezonie!

Inny przebieg miała  rywalizacja Dagi i Lilki. Siódme miejsce w eliminacjach  po wykonaniu statyki, którą miały powtórzyć w finale, nie dawało dużej nadziei na podium, tym bardziej, że pozostałe zespoły dostawały premię 0,5 pkt za siłówkę. W tym przypadku jednak reguła finału od zera była szczęśliwa  i po bardzo dobrym wykonaniu statyki  zdobyły brązowe medale!

Miejsce premiowane występem w finale zdobyła druga dwójka Marta-Emilka, niestety jednak brak minimum punktowego  nie dało im prawa występu w nim i zajęły ostatecznie 8 miejsce.

Trochę zamieszania nastąpiło w rywalizacji dwójek mieszanych, rywalizację których połączono w kategorii II i III. Regulamin  zawodów faworyzował w finale klasę III, która miała prostszy układ do wykonania. Ale taki był regulamin! Niestety komisja sędziowska zmieniła w trakcie zawodów regulamin i Lena-David zamiast zająć pierwsze miejsce  zostałi ostatecznie sklasyfikowani na  miejscu 4, natomiast Szymon-Julka na miejscu  6.

W niedzielnych finałach  trójek kobiet wystąpiły również  Maja-Laura-Dorota zajmując 7 lokatę oraz  Maja-Ala-Emilka które uplasowały się na 8 miejscu. Na 21 miejscu w eliminacjach rywalizację zakończyły Martyna-Karolina-Monika.

Dużą szansę medalową miały również  Maja-Zuza-Julia w kategorii 11-16 lat, zajmujące po eliminacjach 4 miejsce. Niestety  błędy w finale pozwoliły im zająć tylko 5 lokatę.

Podsumowaniem dorych występów wszystkich zespołów  jest zdobycie 2 miejsca w klasyfikacji klubowej przez KPKS Halemba i drugiego miejsca dla wojewódzctwa śląskiego w kategorii województw.

Gratulacje dla wszystkich trenerów KPKS, kórych zespoły wzięły udział w Mistrzostwach: Aleksandry Wodyk, Doroty Kies i Katarzyny Chlebisz.

Gratulacje dla wicemistrzyń, brązowych medalistek i wszystkich zespołów,  które zapewniły rywalizację na najwyższym poziomie.