Mamy Wicemistrzostwo Polski

W bezpośredniej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski Seniorów walczyły dwa zespoły KPKS Halemba. Zgodnie z regulaminem mistrzostw o tytuł mogły  walczyć   klasy wiekowe  12-18 i 13-19  oraz oczywiście seniorzy, którzy byli premiowani dodatkowymi  trzema punktami za każdy układ. Tym większy sukces naszej trójki  (klasa 12-18 lat)  – Nikolii JANIK -Julii OLCHAWA -Oliwii WILK  -trenowanej przez Katarzynę Chlebisz, która zdobyła Wicemistrzostwo Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej!

Drugi nasz zespół  Wiktoria MATYSIAK-Zofia PRZECHRZTA  trenowany przez Dorotę Kies zajął 10 lokatę.

Zespół Maja POSMYK-Zuzanna SZOŁTYSEK-Julia WIŚNIOWSKA  startujący w zawodach w klasie wiekowej 11-16 i nierywalizujący bezpośrednio o Mistrza Polski, zajął w swojej kategorii wiekowej dobrą 4 lokatę.

W ramach zawodów zorganizowany został dodatkowo Ogólnopolski Turniej w klasie Youth. Tym razem nasze „młodziki” startowały ze zmiennym szczęściem. Najlepiej wypadły nasze pary mieszane, Lena-David i Julia-Szymon, które tradycyjnie między sobą rozegrały bój o złoty medal. Tym razem zaowocowało doświadczenie  Leny i Davida. W rywalizacji kobiet  nie obyło się bez upadków, niedotrzymanych elementów czy zgubionych frotek na planszy. Większych błędów ustrzegły się jednak Maja-Laura-Dorota, które zajeły 2 miejsce  oraz Zuzia-Milena-Pola, które stanęły na najniższym stopniu podium. W dobrym występie pokazały się również Marta-Emilka, którym jednak zabrakło 0,450 punktu, aby stanąć na podium.

Dziękujemy za dostarczenie sportowych emocji, gratulujemy zawodnikom  i trenerom osiągniętych wyników,  w szczególności gratulujemy Wicemistrzom Polski!

O tytuł mistrzowski  zakończyli rywalizować seniorzy, a już za tydzień w Orzyszu  o tytuł Mistrza Polski Juniora Młodszego rywalizować będą młodsi adepci akrobatyki.