Młodzieżowy Festiwal Siatkówki 2014 zakończony!

W ostatni dzień festiwalu rozegraliśmy turniej młodziczek i kadetek. W obu kategoriach o zwycięstwo walczyły między sobą cztery zespoły. Nasze młodziczki rywalizowały z: UKS Mikrus Katowice, UKS Spartakus Zabrze i UKS Sokół Katowice; kadetki natomiast walczyły z drużynami : MOSiR Łaziska Górne,  UKS Mikrus Katowice i UKS Spartakus Zabrze. Oba turnieje zostały rozegrane systemem każdy z każdym, co pozwoliło każdemu zespołowi rozegrać trzy mecze. Zdecydowanie możemy pochwalić postawę obu naszych drużyn, które wywalczyły miejsca na podium.
Wśród młodziczek zespół KPKS Halemba zasłużenie zajął pierwsze miejsce, oddając tylko jednego seta drużynie Sokół Katowice, która zajęła trzecie miejsce zaraz za drużyną Mikrus Katowice. W każdej drużynie została wyłoniona najlepsza zawodniczka, która otrzymała indywidualną nagrodę rzeczową. Pełna klasyfikacja i MVP drużyny w nawiasie:

  1. KPKS Halemba (Alicja Spodzieja)
  2. Mikrus Katowice (Dżesika Kubica)
  3. Sokół Katowice (Katarzyna Engelman)
  4. Spartakus Zabrze (Oliwia Wiśniewska)

Wśród kadetek najlepsze okazały się zawodniczki Mikrusa Katowice, które z kolei oddały jedynego seta naszym zawodniczkom. Rudzianki ostatecznie wywalczyły drugie miejsce, wygrywając z Łaziskami 2:0 i z Zabrzem 2:1. Tak jak i w turnieju młodziczek oprócz pucharów i dyplomów rozdane zostały nagrody indywidualne, które wraz z klasyfikacją końcową prezentowały się następująco:

  1. Mikrus Katowice (Aleksandra Patek)
  2. KPKS Halemba (Marta Komorowska)
  3. Łaziska Górne (-)
  4. Spartakus Zabrze (Kinga Bulak)

Były to turnieje zamykające tegoroczny festiwal, który zdecydowanie można uznać za udany i dla naszych zawodniczek jak i ze strony organizacyjnej. Wszystkim kibicom dziękujemy za przybycie i zapraszamy już za rok !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *