Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej w Zielonej Górze

Zawodnicy 41 klubów rywalizowali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zorganizowanych w Zielonej Górze. W pierwszym dniu zawodów chyba wiele zielonogórskich Bachusówtrzymało kciuki za zespoły KPKS-u, bo wszystkie w ładnym stylu przeszły do niedzielnych finałów. W finałach na pierwszy ogień poszły dwójki kobiet. Dwa pierwsze miejsca miały przewagę nad trzecią Lilką-Dagą oraz czwartą Mileną i Julką, więc tak naprawdę rywalizacja o 3 miejsce rozegrała się między zespołami Halemby. Występ Mileny-Julki był na bardzo wysokim poziomie i 3 miejsce było dla nich cały czas otwarte, tym razem jednak szczęście było po stronie Dagi-Lilki i po dobrym występie udało się im utrzymać miejsce na  trzecim stopniu podium.

W trójkach kobiet w klasie drugiej jako faworytki występowały Emilki. Chociaż rywalki stąpały im po pietach, to jednak największym rywalem mógł być stres. Mógł być, bo trzymając nerwy w ryzach, wykonały ładnie układy i zdobyły złoto.

Od początku „pod górkę” miały Wiktoria-Kasia-Emilka. Po pierwszym układzie w eliminacjach zajmowały miejsce dziewiąte, niepremiowane występem w finałach. Pełna mobilizacja w dynamice pozwoliła im zająć ostatecznie miejsce 7 i awansować do finału. W finale jeszcze poprawiły swoją lokatę uzyskując ostatecznie 6 miejsce.

Serdeczne gratulacje należą się zatem wszystkim zawodniczkom za świetne występy w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, jak i całemu zespołowi trenerskiemu.