Młodziczki I w COS Szczyrk

Uczennice klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 24, startujące w rozgrywkach młodziczek jako KPKS Halemba I, na początku miesiąca wyjechały na śródroczny, 5 dniowy, obóz sportowy do Szczyrku. Celem obozu było przygotowanie się do ostatnich turniejów rozgrywek młodziczek jak i do zbliżających się kolejnych etapów rozgrywek szkolnych.
Relację z obozu przygotowała „Duża” Zuzia, podając na końcu wyniki odbytych po zgrupowaniu turniejów !

W niedzielę 4 marca pierwszy zespół młodziczek KPKS wyjechał na obóz przygotowawczy do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w pokojach dziewczyny, nie marnując czasu, weszły na parkiet. Po dwóch godzinach treningu zawodniczki zeszły na kolację, po której poszły obserwować trening najlepszej kobiecej drużyny siatkarskiej – Chemika Police. Po tym widowisku wróciły do pokojów aby zebrać siły na kolejny dzień.

W poniedziałek rano po śniadaniu, dziewczyny weszły na salę. Gdy zajęcia dobiegły końca był czas na krótki ale zasłużony odpoczynek. Po obiedzie ponownie wróciły na boisko w celu odbycia treningu popołudniowego. W tym dniu zaplanowano również wyjazd do Bielska Białej. Celem wyjazdu było uczestnictwo, oczywiście na trybunach w charakterze widzów, w meczu siatkówki kobiet. Swój ligowy mecz grały siatkarki BKS Profi Credit Bielsko Biała i Chemik Police. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0 dla zespołu z Polic. Po długim i pełnym emocji dniu dobrze się spało.

W dniu następnym odbył się mecz sparingowy z zaprzyjaźnioną drużyną z SMS ŻAPN Żywiec. Rozegrane zostały 4 sety. Pierwszą partię wygrałyśmy wysoko do 11-tu. Niestety drugi set wyglądał już gorzej pod względem przyjęcia piłki, w wyniku czego halembianki przegrały do 15-tu. Na początku kolejnego seta nasze zawodniczki uzyskały sporą przewagę, którą następnie straciły popełniając wiele błędów. Dalej gra była wyrównana ale w końcówce zabrakło szczęścia i przegraliśmy 23:25. Kolejna seria zaczęła się podobnie do poprzedniej. Udało nam się objąć prowadzenie i po raz kolejny przeciwniczki zaczęły odrabiać straty, szybko przerwaliśmy im dobrą passę, wygrywając tego seta 25:20. Ostatecznie mecz skończył się remisem 2:2.

Oprócz codziennych treningów uczestniczki obozu chodziły na spacery do centrum Szczyrku korzystając z pięknych widoków i świeżego powietrza.

Z okazji święta kobiet w prezencie trener zafundował dziewczynom pieszą wycieczkę na szczyt Skrzycznego (1257 m n.p.m.) Po powrocie z wycieczki, zmęczone, zmarznięte ale szczęśliwe wyjechały w drogę powrotną do domu.

Cały tydzień zgrupowania pomógł zawodniczkom w rozegraniu zwycięskich spotkań z drużyną z Częstochowy (2:0), z Jastrzębia (2:1), z Czechowic Dziedzic (2:0) i z drużyną z Tychów (2:1).

Do zakończenia sezonu pozostał jeden turniej, który odbędzie się w późniejszym terminie i jego wyniki bezpośrednio zadecydują o ostatecznym miejscu w rywalizacji młodziczek.