Młodziczki I zakończyły sezon

Z ponad miesięcznym opóźnieniem odbył się ostatni turniej pierwszego zespołu młodziczek, w którym toczyła się bezpośrednia walka z MOSM Tychy o zwycięstwo w „II lidze” młodziczek i 10 miejsce w województwie.  Gospodynie z Halemby musiały pokazać się z najlepszej strony aby zaplanowane wieczorne spotkanie kończące sezon spędzić z uśmiechami na twarzach.

W pierwszym meczu z Paskiem Będzin widać było wiele błędów, spowodowanych przede wszystkim dłuższą przerwą w rozgrywkach. Dodając do tego znany problem z rozgrywaniem gorzej pierwszych meczy turnieju dla nikogo nie był niespodzianką przebieg meczu przeciwko młodszym przeciwniczkom. W najważniejszych momentach zespół potrafił się zmobilizować i mimo wszystko dość pewnie zwyciężyć 2:0.

KS Halemba – MUKS Pasek Będzin 2:0
(25:19, 25:22)

W drugim spotkaniu nasi rywale rozegrali bardzo szybkie spotkanie, Tychy zwyciężyły 2:0, w setach do 8 i 14. Takie rozstrzygnięcie jeszcze bardziej zmobilizowało nasze dziewczyny do bezpośredniej walki o najwyższą lokatę. Udowadniały to praktycznie od pierwszego gwizdka. Dziewczyny grały zdecydowanie pewniej niż w pierwszym spotkaniu, co też pozwoliło oglądać widowisko na bardzo przyzwoitym poziomie. Co najważniejsze od początku odbywało się ono po naszej myśli i ostatecznie wygrywamy 2:0 !

MOSM Tychy – KPKS Halemba 0:2
(19:25, 17:25)

Tym samym sezon 2017/2018 zespół kończy serią 8 zwycięstw (bez porażki w tym etapie), zwycięstwem „II ligi” młodziczek i ostatecznie 10 miejscem na Śląsku. Dziewczyny kończą też ten etap rozgrywek, od przyszłego sezonu reprezentować Klub będą już w kategoriach kadetek i juniorek.
Mimo wyższych ambicji przed sezonem, kończąc rozgrywki możemy mówić, że był to sezon udany i bardzo intensywny. Dlatego też cały sztab zawodniczo-kibicowsko- trenerski zaraz po ostatnim gwizdku zaczął świętowanie. Zaczęło się od kalorycznych pączków na hali, a skończyło grillowaniem na świeżym powietrzu do późnych godzin wieczornych. W tym punkcie należy podziękować bardzo zgranej ekipie rodziców, która docenia poświecenie swoich córek i wspiera je oraz trenerów we wspólnej pracy.