Młodziczki walczyły o Puchar Ziemi Pszczyńskiej

W sobotę 13 września turniej zorganizowany przez Pszczyński POSIR był pierwszym sprawdzianem umiejętności nad którymi dziewczyny pracowały już od obozu w Górkach Wielkich.
W turnieju udział wzięły cztery drużyny: UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, UKS Setbol Oświęcim, UKS COS Olimp Szczyrk i nasz Halembski KPKS. Rozegrany on został w systemie „każdy z każdym” do 3 setów nie zależnie od wyniku, dwa pierwsze sety do 25 punktów, a trzeci do 15.

W pierwszym meczu przyszło dziewczynom walczyć z drużyną z Oświęcimia. Na początku mieliśmy trochę problemów z poukładaniem gry ale w końcówce seta, kiedy dziewczyny odnalazły się już na boisku, nie tylko dogoniliśmy rywalki ale i zdobyliśmy 2 punkty przewagi które dały nam zwycięstwo. W dwóch kolejnych setach już spokojnie grając swoją siatkówkę utrzymywaliśmy prowadzenie, które dało nam zwycięstwo w całym meczu 3:0.

W kolejnych spotkaniach zagraliśmy przeciwko gospodarzom UKS Centrum oraz UKS COS Olimp Szczyrk. Oba mecze również zakończyły się naszym zwycięstwem 3:0, co oczywiście dało nam 1 miejsce w turnieju. Zatem nasze zawodniczki zdobyły Puchar Ziemi Pszczyńskiej nie tracąc seta. W każdej drużynie trenerzy mogli wyróżnić najlepszą zawodniczkę, którą w naszej drużynie została Natalia Sobiech.

Dziewczyny tego dnia pokazały się z dobrej strony, przede wszystkim nie popełniając zbyt wielu błędów i dobrze grając w ataku. Ich dobra postawa pozwoliła trenerowi dokonywać wielu zmian i próbować trudniejszych zagrań.
Taki wynik pokazuje że dziewczyny dobrze przepracowały okres przygotowawczy i na pewno będą walczyć o najwyższe miejsca w rozgrywkach ligowych o mistrzostwo śląska.