Młodzieżowa Akademia Siatkówki

Akademia powstała w maju 2013 roku. Jej pomysłodawcami byli Marcin Widera i Adam Wodarski, trenerzy i współzałożyciele naszego klubu.

Inauguracja Akademii zbiegła się ze zdobyciem przez trenera Marcina i ówczesną zawodniczką naszego klubu Kornelię Moskwa tytułu Mistrza Europy Kadetek. To właśnia ta para jest filarem naszej akademii.
Kornelia jako idealny przykład, przy fachowej pomocy, wykorzystania swojego talentu aby walczyć  już od najmłodszych lat o najwyższe cele w reprezentacji kraju, kadetek, juniorek jak i seniorek oraz na parkietach najlepszej polskiej ligi kobiecej, Orlen Ligii.
Marcin Widera jako znakomity fachowiec. Zdobywający wiedzę i doświadczenie u najlepszych trenerów na polskich i zagranicznych parkietach (m.in. USA, Orlen Liga).

Akademia skierowana jest do dziewczyn w wieku szkoły podstawowej. Naszym celem jest nauka poprzez zabawę podstaw techniki i gry w piłkę siatkową.
Kształcimy zawodniczki kompleksowo zaczynając od klas I-III, w których skupiamy się na zabawie i rozwoju ogólnym . Przechodząc kolejno po klasach IV-VI gdzie nauczamy coraz trudniejszych elementów, które zostają wykorzystane w oficjalnych rozgrywkach minisiatkówki Kinder +.
Zawodniczka, która ukończy naszą akademię jest w pełni gotowa do podejmowania dalszego szkolenia w kategoriach młodzieżowych i seniorskich.

Oprócz zajęć Akademii umożiwiamy dziewczynom uczestnictwo w klasach sportowych (IV-VI), turniejach, półkoloniach i obozach sportowych. Najlepsze z zawodniczek zapraszamy do dalszego szkolenia w zespołach młodziczek, kadetek, juniorek i seniorek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *