Mocne rozpoczęcie sezonu

Właśnie ruszył pierwszy etap rozgrywek ligowych młodziczek. Nasze dziewczyny znalazły się w 10 grupie razem z GKS Wawel Wirek, MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice i UKS Spartakus Zabrze. Pierwszy turniej odbył się w Zabrzu, skąd Halembianki przywiozły komplet punktów.

W pierwszym meczu zmierzyły się z gospodyniami, które mimo gry u siebie nie potrafiły poradzić sobie z przyjęciem naszych zagrywek, co powodowało problemy z dalszym rozegraniem piłek. Przebieg obu setów wyglądał podobnie i nasze zawodniczki pewnie powiększały swoją przewagę punktową aż do ostatnich piłek.
Wynik końcowy 0:2 (10:25, 7:25)

W drugim meczu naszymi przeciwniczkami była druga drużyna z Rudy Śląskiej czyli GKS Wawel Wirek. W tym spotkaniu dziewczyny zdecydowanie dały do zrozumienia, kto w naszym mieście jest najlepszy, ogrywając Wirek w niecałe 20 minut. W obu setach KPKS dominował na boisku, i tak w pierwszym secie popełniając kilka błędów wygraliśmy do 5 (25:5). Jednak to co się działo w drugim secie jest rzeczą rzadko spotykaną. Alicja Spodzieja wchodząc na pierwszą zagrywkę, grając pewną i trudną dla przeciwniczek piłkę, została na tej pozycji do końca seta nie popełniając żadnego błędu. Reszta zespołu również nie dała się zaskoczyć przeciwniczkom co pozwoliło wygrać całego seta bez straty punktu.
Wynik końcowy 2:0 (25:5, 25:0)

Skład: A. Spodzieja (K), K. Szafarczyk, N. Sobiech, W. Nalewaj, M.
Skworc, O. Barczak, O. Wilk, M. Wojtaszczyk, N. Hauptman, N. Stencel
Trener: A. Wodarski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *