Nie zabrakło emocji na zakończenie sezonu

W niedzielę 19 marca przy wypełnionej przez kibiców hali, zespół seniorek rozegrał ostatnie spotkanie sezonu. Zmierzyliśmy się z dobrze nam znaną UKS Jedynką ERBUD Rybnik.

Gospodynie od początku wyszły na prowadzenie, które w szybkim tempie powiększało się. W dużej mierze była to zasługa asów serwisowych kapitan zespołu, Zajkowskiej. Dobrze spisywały się w polu ataku i obrony nasze przyjmujące, na których w głównej mierze opierała się siła naszego zespołu. Pierwszego seta wygrywamy pewnie do 17.

W drugiej partii trener postawił na młodszą część zespołu, która na początku nie spisała się najlepiej pozwalając rywalkom wyjść na wysokie prowadzenie. Na boisku ponownie zameldować musiała się kapitan aby podbudować młodsze koleżanki i pobudzić je do walki. Od stanu 5:13 zaczęliśmy odrabiać straty aby po chwili podejść rywalki i doprowadzić do pierwszej piłki setowej 24:23. Jednak ostatecznie zakończyliśmy seta dopiero przy stanie 28:26. Pogoń za rywalkami podbudowała i dodała pewności gospodyniom, a kibiców doprowadziła do euforii.

Trzeci set okazał się już tylko formalnością do wypełnienia. Popisowa gra przede wszystkim Szafarczyk pozwoliła nam wygrać seta do 15 i całe spotkanie 3:0.

Dzięki firmie DK ART mogliśmy nagrodzić statuetką MVP najlepszą zawodniczkę meczu. Bezapelacyjnie tego dnia najlepszą skutecznością i widowiskowością gry wykazała się Karolina Szafarczyk, dla której dodatkową niespodziankę przygotowały dziewczyny z zespołu z okazji jej 17-tych urodzin.

KPKS Halemba – UKS Jedynka ERBUD Rybnik 3:0
(25:17, 28:26, 25:15)

Skład: Szafarczyk, Kolanek, Skubis, Syrzysko, Zajkowska, Wilk, Mańka, Sobiech, Komorowska, Skworc, Kujon, Watola, Skubis, Kostrzewa
Trener: Michna A.

>> Fotorelacja <<

Kończymy sezon bez porażki w drugim etapie rozgrywek, ostatecznie zajmując 9 miejsce III ligi kobiet. Wkrótce ukaże się podsumowanie całego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *