Pierwszoligowe zespoły za mocne…

22-24 stycznia W Bielsku- Białej zespół juniorek rozegrał turniej Półfinałowy Mistrzostw Śląska Juniorek. W grupie znaleźliśmy się z 2 i 3 zespołem pierwszej ligi, BKS STAL Bielsko-Biała i TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, oraz drugoligowym GS UKS Krzanowice. Do finałów awansować mogły tylko dwa zespoły.

Już pierwszego dnia graliśmy z teoretycznie słabszym zespołem 1 ligi, którego pokonanie mogło przybliżyć nas do finałów.  Żywiec na boisku jednak był zdecydowanie waleczniejszym zespołem z bardzo dobrą zagrywką i broniącą wszystko linią obrony.  Dopiero w 3 secie nasze dziewczyny potrafiły zniwelować ilość swoich błędów co pozwoliło zwyciężyć do 20, to jednak dało większego kopa Stalowym i w ostatniej odsłonie pokonały nas do 8…

TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec – KPKS Halemba 3:1
(25:16, 25:14, 20:25, 25:8)

W drugim dniu przyszło nam zagrać z Krzanowicami. Mecz bez historii, mimo naszej słabej gry, wygrywamy 3:0.

GS UKS Krzanowice – KPKS Halemba 0:3
(23:25, 24:26, 22:25)

Do niespodzianki jednak doszło w drugim spotkaniu tego dnia, w którym Żywiec pokonał gospodynie 3:1 i o zajęciu drugiego miejsca w grupie zadecydować miał wynik naszego meczu z BKSem, a więc ponownie czekał nas mecz o wszystko.

Ten mecz nasz zespół zagrał zdecydowanie lepiej niż dwa poprzednie, w dalszym ciągu było zbyt wiele błędów własnych i brakowało sprytu w grze, który pozwoliłby na zwycięstwo w tym spotkaniu. Mimo, że wynik na to nie wskazuje było to zacięte widowisko i nasze dziewczyny mogły sprawić tego dnia niespodziankę, niestety się nie udało.

KPKS Halemba – BKS STAL Bielsko-Biała 0:3
(19:25, 16:25, 15:25)

Z walki o Mistrzostwo Śląska odpadamy, jednak pozostajemy w grze o Mistrzostwo Polski ! W terminie 2-4 luty odbędzie się turniej o 5 miejsce w województwie, które wyjątkowo w tym roku daje możliwość wyjazdu „w Polskę”. W turnieju ponownie spotkamy się z Sokołem Katowice oraz bardzo dobrze radzącym sobie w tym sezonie Cieszynem.
Turniej otworzymy meczem u nas, w piątek o godz. 11.00 z Sokołem Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *