Pierwszy Krok zrobiony

Organizacja zawodów w Mikołowie była przeprowadzona  na wysokim poziomie. Organizatorzy zadbali o wydzielenie specjalnej strefy, do której wejście mieli tylko zawodnicy i osoby z akredytacją, a na plansze wchodziło się przez specjalną balonową bramę. Konferansjer zapowiadał każde wyjście zawodników i ich gotowość do rywalizacji, a jak się później okazało, rywalizacja  o medale miała podwójną wartość, ponieważ grafika i kolorystyka medali robiła wrażenie.

Pierwszy Krok Sportowy był dobrym przetarciem dla naszych dwójek i trójek dziewcząt, które nabrały nowego doświadczenia w rywalizacji na planszy. W sumie wystąpiły 3 zespoły w dwójkach dziewcząt i 8 trójek, które wykazały się dużym zaangażowaniem i wolą walki i to właśnie będzie procentowało w przyszłości. Dla trójki Martyna-Amelia-Natalia był to tak naprawdę 3 wspólny start i ich pierwszy krok do dalszych występów był na wagę złota i pierwszego miejsca! Nasze dwie dwójki mieszane w klasie trzeciej pokazały swoją supremację  w tej klasie. Dla Leny-Davida złoty medal był „obowiązkiem” i zdobyli go w pięknym stylu. Bardzo ładnie zaprezentowała się nasza druga para mieszana Julia-Szymon, którzy mimo swych początków deptali zwycięzcom po piętach zajmując 2 miejsce.

W „drugiej” części turnieju rywalizacja rozgrywała się w klasie Youth. Bardzo dobrze zaprezentowały się w dwójkach dziewcząt Daga-Lila. Utalentowane rywalki z Rzeszowa nie pozwoliły im się zbliżyć do pierwszego miejsca i po bardzo dobrym występie Daga-Lila zajęły 2 miejsce. Tuż za podium na czwartej pozycji uplasowały się Oliwia-Martyna. Dużą teterminacją i chęcią walki wykazała się Marta, która za wszelką cenę chciała skakać salto. Ze względów bezpieczeństwa trenerka zmieniła jednak ten element. Wszystko to jednak wyszło na dobre, bo piękny występ dał Marcie-Emilce 5 lokatę. Na miejscu 12 zakończyły rywalizację Marika-Zosia.

W trójkach kobiet na pewnym 2 miejscu po eliminacjach uplasowały się Maja-Ala-Asia. Na plecach miały jednak cały czas oddech rywalek, równocześnie tracąc do prowadzących 0,550 pkt. Tym razdem finał nie był rozgrywany jednak w kolejności odwrotnej do pozycji zajmowanej w eliminacjach i po ładnym występie trzeba było czekać na występy pozostałych trójek. Ostatecznie piękne wykonanie zostało nagrodzone 1 miejscem. Trochę mniej szczęścia tym razem miały Maja-Laura-Dorota, które zajmując po eliminacjach wysoką 3 pozycję, straciły ją po błędzie w wykonaniu salta i ostatecznie zajęły 7 lokatę. Na 14 miejscu rywalizację zakończyły Malwina-Zosia-Maja.

Organizator turnieju -Mikołów -od ponad 500 lat ma tradycje górnicze i jest miastem rdzennie śląskim. W takiej atmosferze klub KPKS Halemba czuł się jak „u siebie” i dzięki temu starty zawodników na wysokim poziomie pozwoiliły w rywalizacji klubowej zająć drużynie KPKS Halemba drugie miejsce w ramach Pierwszego Kroku Sportowego i miejsce pierwsze w Turnieju Ogólnopolskim.

Dziekujemy zawodnikom i trenerom!

Nie było punktacji dla najlepszych kibiców, ale i w tej rywalizacji KPKS i jego kibice przebiliby wszystkich. Prawdopodobnie zdobyliby trzy pierwsze miejsca na podium w tej rywalizacji! Dziękujemy za doping i liczymy na równie gorący na kolejnych zawodach!