Początek wiosny akrobatów w Świdnicy

W dniach 15-17 marca odbył się Międzynarodowy Turniej im. Chmielewskiego w Świdnicy,  który rozpoczął wiosenny sezon startowy w akrobatyce. Na zawodach KPKS Halemba reprezentowało 8 zespołów, wszystkie zaprezentowały się dobrze, a 6 z nich uzyskało lokatę kwalifikującą do startu w finale! W niedzielę do obrony były trzy miejsca medalowe, niestety nie udało się uniknąć błędów i ostatecznie KPKS wraca z dwoma medalami!

W trójkach dziewcząt w kategorii Youth, po pięknym starcie w finale z 8 na 6 miejsce awansowały Maja Mrozek, Laura Gaim i Dorota Prokopowicz. Mniej szczęścia miały Natalia Rudzka, Amelia Ksiniewicz i Martyna Kahl, które „oddały” srebrny medal i finałowy start zakończyły na miejscu 10. Trzecia trójka w tej kategorii Ala Szal, Maja Kuropatwa i Zuza Klapuch ostatecznie zajęły 12 lokatę. Na uwagę zasługuje fakt, że w wymienionej kategorii startowało aż 31 zespołów! Brązowy medal w kategorii 11-16 lat udało się wywalczyć trójce dziewcząt Emilia Wodyk, Emilia Urbańska i Emilia Biernat, a Julia Rasek, Karolina Gołąb i Monika Skorupa uplasowały się na 11 pozycji – dla obu trójek był to debiut w nowej, wyższej kategorii!

W Świdnicy reprezentowały KPKS także trzy dwójki kategorii Youth: Lena i David w pięknym stylu zdobyli srebrny medal, Martyna Niedochodowicz i Oliwia Florek zajęły miejsce 6, a Marta Szebeszczyk i Emilia Krawczyk zakończyły start na 9 pozycji. Przygotowaniem zawodników zajmują się Aleksandra Wodyk, Dorota Kies i Katarzyna Chlebisz. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wyniki

DWÓJKI KOBIET

Klasa Youth

  • 6 miejsce – FLOREK Oliwia-NIEDOCHODOWICZ Martyna
  • 9 miejsce – SZEBESZCZYK Marta-KRAWCZYK Emilia

TRÓJKI KOBIET

Klasa  wiekowa 11-16

  • 3 miejsce – WODYK Emilia-URBAŃSKA Emilia-BIERNAT Emilia
  • 11 mejsce – RASEK Julia-SKORUPA Monika-GOŁĄB Karolina

Klasa Youth

  • 6 miejsce – MROZEK Maja-GAIM Laura-PROKOPOWICZ Dorota
  • 10 miejsce – KAHL Martyna-KSINIEWICZ Amelia-RUDZKA Natalia
  • 12 miejsce – KUROPATWA Maja-SZAL Alicja-KLAPUCH Joanna

DWÓJKI MIESZANE

Klasa Youth

  • 2 miejsce – HUDZIK Lena-BILIAIEV David