Seniorki za 3 punkty !

W sobotę na hali w Halembie odbył się inauguracyjny mecz naszej drużyny w II lidze kobiet PZPS. To dopiero drugi sezon naszego Klubu w rozgrywkach na poziomie centralnym, a już dzięki decyzji związku przyjdzie nam się zmierzyć z sześcioma całkowicie nowymi dla nas przeciwnikami i jednym z nich był nasz pierwszy rywal z Sędziszowa Małopolskiego.

Długo wyczekiwany start rozgrywek przełożył się na dodatkowy stres naszych zawodniczek, który najbardziej widoczny był w polu zagrywki gdzie popełniliśmy masę błędów. Dlatego mimo lepszej gry w polu dopiero pod koniec pierwszego wyrównanego seta udało nam się wywalczyć dwupunktową przewagę, wygrywając 25:23.

W kolejnych setach gra naszych zawodniczek nie była bezbłędna i mimo wielu nerwowych momentów dość bezpiecznie doprowadziliśmy do ostatecznego zwycięstwa wygrywając do 18 i 16 w setach.

KPKS Halemba – KS Marba Sędziszów Małopolski 3:0
(25:23, 25:18, 25:16)

Gratulujemy zwycięskiego debiutu trenerowi Kalinowskiemu i zawodniczkom, szczególnie tym,  które po raz pierwszy stanęły w naszych szeregach, jedną z nich była MVP meczu Katarzyna Litwin.

Skład: Olczyk K., Tomanek A., Malarz K., Pietrek M., Kolanek N., Skworc M., Szafarczyk K., Kitka M., Śmietanka K., Bekier R.(K), Murdzek M.(L), Litwin K.,
Trenerzy: Kalinowski R., Michna A.

Zapraszamy na kolejne spotkanie a, które rozegrane zostanie w Mysłowicach w sobotę o godz. 16.00.