Siatkarki w przedszkolu

W środę 22 marca siatkarki seniorskiej drużyny odwiedziły Miejskie Przedszkole nr 42 w Rudzie Śląskiej Kochłowicach. Dziewczyny opowiedziały najmłodszym o siatkówce oraz przeprowadziły krótkie zajęcia ruchowe.

Po zakończonym sezonie odpowiadając na zaproszenie wychowawczyń najmłodszych grup “Tygrysków” i “Sówek” z Miejskiego Przedszkola nr 42 w Rudzie Śląskiej Kochłowicach siatkarki spotkały się w środę z przedszkolakami. Na początek atakująca i zarazem kapitan drużyny seniorskiej Dominika Zajkowska oraz środkowa Marcelina Skubis opowiedziały maluchom na czym polega siatkówka, przedstawiły swoją drużynę i odpowiedziały na pytania obrazując całość krótką prezentacją. Następnie kolejno grupa “Tygrysków” i “Sówek” odbyła około 45 minutowe zajęcia ruchowe, podczas których królowały różnego rodzaju berki. Nie zabrakło również zabaw z piłkami oraz ćwiczeń wyciszających. Zadanie było niełatwe, ponieważ były to dzieciaki z najniższego przedziału wiekowego 2,5 – 4 lat. Dla niektórych maluchów były to pierwsze tego rodzaju zajęcia ruchowe, które miejmy nadzieję, zaszczepią w nich sportowego ducha. Nasze siatkarki były bardzo usatysfakcjonowane po tym niecodziennym spotkaniu.
Bardzo mi się podobało, w przyszłości z przyjemnością odwiedzę przedszkolaków. Uważam, że takie zajęcia rozwijają u najmłodszych chęć spędzania czasu na zajęciach ruchowych, a nie przed telewizorem, tabletem czy komputerem. Mam nadzieję, że za parę lat usłyszymy o nich jako znanych sportowcach. – skomentowała Dominika Zajkowska. Takie spotkania są też niecodzienną formą promocji halembskiego klubu.
Jest to coś czego nie robimy na co dzień. Możemy podzielić się swoją pasją z najmłodszymi i zachęcić ich do zainteresowania się tym wspaniałym sportem. Przy okazji jest to całkiem fajna forma promocji naszego klubu. – stwierdziła Marcelina Skubis. Dzieciom również bardzo przypadła do gustu taka forma zajęć. Ze spotkania zadowolone były również nauczycielki zajmujące się na co dzień maluchami.
W trosce o harmonijny rozwój najmłodszych staramy się kształtować w taki sam sposób zarówno sferę emocjonalną, społeczną, umysłową jak i fizyczną. W celu urozmaicenia dzieciom zajęć sportowych zaprosiliśmy do naszego przedszkola zawodniczki klubu sportowego KPKS Halemba. Najmłodszym bardzo spodobały się zajęcia, chętnie brały w nich udział i przede wszystkim polubiły naszych gości. – podkreśliła wychowawczyni “Tygrysków”, Natalia Drapa.

Prawdopodobnie to nie ostatnie takie spotkanie z najmłodszymi, gdyż chęć współpracy wyraziły zarówno nauczycielki przedszkola jak i siatkarki.

>>Fotorelacja<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *