Szczęśliwy-medalowy Łańcut

To swoiste deja vu przeżyte w Łańcucie, kiedy to w sobotę do finałów nie dostał się tylko jeden zespół KPKS Halemba, tak jak to miało  miejsce na zawodach miesiąc temu. Tym razem poza finałem znalazły się Oliwia-Martyna, dla których jednak był to dopiero drugi występ w takim składzie w tym roku.

Finały przysporzyły sporo emocji. W dwójkach kobiet pewne 1 miejsce zdobyły Monika- Julia, które zrekompensowały sobie poprzedni występ w Łańcucie kiedy to zajęły najgorsze dla sportowca – czwarte miejsce.

Do końca o awans w klasyfikacji walczyły Zuza-Pola ale ostatecznie utrzymały 3 pozycję z eliminacji. Sztuka awansu udała się Milenie-Juli w klasie Youth 2, które awansując w finale o jedną pozycje zakończyły turniej na 2 miejscu oraz Marcie-Emilce, które po bardzo ładnym wykonaniu swojego układu finałowego przeskoczyły o jedną pozycje  na miejsce 5.


Bardzo dobry rezultat zanotowały również trójki kobiet zdobywając w trzech kategoriach  brązowy medal. Szczególnie cenny dla Weroniki-Maji-Ali, które bardzo dobrym wykonaniem układu finałowego wskoczyły na podium z 4 miejsca. Najwyższy stopień „na pudle” zarezerwowały sobie w eliminacjach Julia-Monika-Karolina oraz Emilki i tę rezerwację zrealizowały w finale.
Z kolei srebrne medale z zawodów przywiozły Nikola-Julia-Oliwia w kategorii Age 12-18, dla których był to pierwszy występ w tym składzie w Polsce oraz nasza para mieszana David-Lena.

Łańcut wydaje się być szczęśliwym miejscem dla zawodników KPKS Halemba. Wyjazd 12 drużyn na zawody pozwolił aż 10 z nich przywieźć z nich medal.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów!

Wyniki

DWÓJKI KOBIET

Youth 1
1 miejsce – SKORUPA Monika – JESSEL Julia
3 miejsce – KRAWIECZEK Zuzanna – MENDOCHA Pola

Youth 2
2 miejsce – GABRYSIAK Milena – JELEŃ Julia
5 miejsce – SZEBESZCZYK Marta – KRAWCZYK Emilia
8 miejsce – FLOREK Oliwia – NIEDOCHODOWICZ Martyna

TRÓJKI KOBIET

Youth 1
1 miejsce – RASEK Julia – SKORUPA Monika – GOŁĄB Karolina
3 miejsce – MROZEK Maja – GAIM Laura – PROKOPOWICZ Dorota

Youth 2
1 miejsce – URBAŃSKA Emilia – WODYK Emilia – BIERNAT Emilia
3 miejsce – KRZYKALSKA Weronika – KUROPATWA Maja – SZAL Alicja

Age 11-16
3 miejsce – SZOŁTYSEK Zuzanna – WIŚNIOWSKA Julia – POSMYK Maja

Age 12-18
2 miejsce – JANIK Nikola – OLCHAWA Julia – WILK Oliwia

DWÓJKI MIESZANE

Youth 1
2 miejsce – HUDZIK Lena – BILIAIEV David