Szybka porażka boli najbardziej

Tylko 70 minut potrzebowały zawodniczki UKS 06 Katowice- Południe aby wyjechać z Rudy Śląskiej z kompletem punktów.

Spodziewaliśmy się trudnego przeciwnika jednak w planie było przynajmniej doprowadzenie do tie-breaka i zdobycie kolejnego punktu. Gra w dwóch pierwszych setach zdecydowanie nie zbliżała nas do takiego wyniku. Pomimo dobrego przyjęcia i obrony nie potrafiliśmy kończyć swoich akcji. Przegraliśmy do 8 i do 15.

Gra w trzecim secie wyglądała już zgoła inaczej, dzięki bardzo dobrej zagrywce A. Wiktor uzyskaliśmy przewagę 7 punktów, a dobra gra przede wszystkim K. Szafarczyk w ataku pozwoliła utrzymać przewagę aż do stanu 18:11. Wydaje się to trudne do zrobienia, jednak parę minut później na tablicy był już wynik 20:20. W końcówce naszym dziewczynom zabrakło doświadczenia, które nie pozwoliłoby stracić wywalczonej przewagi. Końcówka była bardzo nerwowa, nasze zawodniczki trochę straciły wiarę w swoje umiejętności przez co oddawały darmowe piłki, z których Katowiczanki rozgrywały dobre akcje zakończone punktami.
W taki sposób mecz zakończył się już w trzecim secie z wynikiem 0:3.

Najbardziej boli strata dużej przewagi w ostatnim secie, której doprowadzenie do końca mogło odwrócić sytuację na boisku o 180°.

W przyszły weekend czekają nas dwa mecze wyjazdowe, do Wilkowic i Gliwic. Mamy przed sobą cały tydzień aby się do tych spotkań lepiej przygotować i powalczyć o kolejne punkty.

KPKS Halemba – UKS 06 Katowice – Południe 0:3
(8:25, 15:25, 23:25)

Skład: A. Mańka (K), M. Sobota (L), K. Szafarczyk, W. Kielerz, M. Noga, M. Skubis, M. Skubis, W. Skubis, A. Zychowicz, A. Wiktor, A. Spodzieja.
Trener: A. Michna