Szybkie otwarcie sezonu !

Długo wyczekiwana inauguracja IV ligi kobiet, nie zapewniła rudzkim kibicom zbyt wielu emocji, aczkolwiek z hali wychodzili zadowoleni.  Gospodynie bardzo szybko rozprawiły się z przyjezdnymi z Michałkowic.

Dokładnie 50 minut nasz zespół potrzebował aby w poprawnym stylu zakończyć spotkanie, zdobywając komplet punktów.

Zespół Michałkowic złożony w całości z kadetek, od początku spotkania nie potrafił przejąć inicjatywy. Bardzo duża ilość błędów na zagrywce  nie poprawiała sytuacji, dodatkowo nie pozwoliło to do końca rozwinąć skrzydeł gospodyniom, które dobrze spisywały się w przyjęciu.
Po naszej stronie gorzej wyglądało wykończenie akcji, gdzie ze skrzydeł piłka zbyt często trafiała w siatce. Lepszą skutecznością ataku mogą się pochwalić środkowe. Zdecydowanie zabrakło jednak punktów z bloku, który przy takim przeciwniku powinien wielokrotnie kończyć akcje.

Przebieg gry pozwolił na wprowadzenie do gry debiutantek w rozgrywkach seniorskich. Na boisku poprawnie zaprezentowały się młodziczki Watola i Skworc oraz kadetki Hauptman i Sobiech, które bezproblemowo odnajdują się w grze na ‚wyższym’ poziomie.

W setach wygrywamy pewnie do 11,13 i 17.

Wynik zdecydowanie cieszy jak i fakt, że zagrał cały skład. Zespół, który jest wielopokoleniowy i który tak na prawdę razem trenuje od niedawna. W składzie mamy cały przekrój zawodniczek młodzieżowych (młodziczki, kadetki i juniorki), a także pełnoprawne ‚seniorki’. Pomimo takich różnic wiekowych nie ma w drużynie problemów z komunikacją, a nawet możemy zaobserwować zdrową rywalizację na wszystkich pozycjach.

KPKS Halemba – MUKS Michałkowice
3:0  (25:11, 25:13, 25:17)

Skład: Piskorz N.(K), Komorowska M., Kolanek N., Spodzieja A., Szafarczyk K., Skubis M., Mańka A.(L), Hauptman N.(L), Sobiech N., Skworc M., Zajkowska D., Watola K., Skubis W.
Trener:  A. Michna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *