Weekend za 6 punktów

Za naszymi zawodniczkami pierwszy „długi” weekend rozgrywek. Halembianki rozegrały dwa mecze, w sobotę na wyjeździe w Blachowni oraz w niedzielę na własnym terenie podejmując zespół z Borowna.

Spotkanie w Blachowni było bardzo poprawne w naszym wykonaniu. Od początku każdego seta wychodziliśmy na kilku punktowe prowadzenie, które udawało nam się utrzymać do końca. Wyjątkiem był drugi set, w którym to gospodynie zagrały mądrzej na siatce, rozbijając naszą obronę. Musieliśmy w tym secie uznać ich wyższość, przegrywając 24:26. Jednak w kolejnych dwóch wróciliśmy na prawidłowe tory, wygrywając całość 3:1.
Bardzo dobrze funkcjonowała cała drużyna, której zdecydowaną liderką tego dnia była Szafarczyk, popisując się wysoką skutecznością w przyjęciu i ataku.

UKS Gimnazjum Blachownia – KPKS Halemba 1:3
(22:25, 26:24, 20:25, 19:25)

Skład:
Piskorz N.(K), Komorowska M., Kolanek N., Spodzieja A., Szafarczyk K., Skubis M., Mańka A.(L), Skubis M., Sobiech N.(L), Skworc M., Zajkowska D., Watola K., Skubis W.
Trener:  A. Michna

Niedzielne spotkanie, rozgrywane na hali MOSiRu w Halembie zgromadziło wielu sympatyków tego sportu, którzy swoim dopingiem pomogli wysoko pokonać zespół LKPS Borowno II. Przyjezdne tylko na początku 3 seta wyszły na 3 punktowe prowadzenie, które jednak szybko z linii 9 metra zostało odzyskane. Dobrze radziliśmy sobie w przyjęciu i obronie, co pozwalało pewnie dyktować warunki gry na siatce, gdzie niestety nie byliśmy bezbłędni. Pomimo dobrej zagrywki i utrudnianiu zadania rozgrywającej, nie zdobyliśmy satysfakcjonującej liczby punktów blokiem. Wiele zmian w zespole, pozwoliło osobiście przysłużyć się w zwycięstwie, każdej z zawodniczek.
Zespół zagrał równo i ciężko wskazać wyróżniająca się tego dnia zawodniczkę.

KPKS Halemba – LKPS Borowno II 3:0
(25:14, 25:13, 25:15)

Skład: Piskorz N.(K), Komorowska M., Kolanek N., Spodzieja A., Szafarczyk K., Skubis M., Mańka A.(L), Skubis M., Skworc M., Watola K., Skubis W.
Trener:  A. Michna

Trzecie zwycięstwo z rzędu pozwoliło nam utrzymać fotel lidera grupy 1. O jego utrzymanie w przyszły weekend będziemy walczyć u siebie z STS Victoria Lubliniec (sobota, sala SP4- Czarny Las, godz. 11.00), oraz w niedzielę na wyjeździe z MTS As Myszków.

Szeroka fotorelacja
Wyniki i tabela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *