Z wizytą u Smoka Wawelskiego

Jeśli ktoś miał wątpliwości, sądząc po pogodzie, czy zima już odeszła, to może mieć pewność, że gorąca atmosfera w hali Bronowianki w pełni rozpoczęła wiosnę:-). VII Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej w Krakowie stał na bardzo wysokim poziomie, o czym może świadczyć 112 drużyn startujących z czterech krajów: Belgii, Białorusi, Polski i Ukrainy. Na tym tle reprezentacja klubu KPKS wypadła bardzo dobrze, stając na podium w prawie każdej konkurencji, w której startowali zawodnicy klubu.

Dla naszej najstarszej trójki Nikoli-Juli-Oliwi był to trzeci z kolei start w tym składzie. W swoich pierwszych zawodach zdobyły 3 miejsce, w drugich zdobyły srebro, więc w Krakowie walczyły w kolejności statystycznej o złoto:-). I złoto zdobyły! W tej samej konkurencji w klasie Youth o podium walczyły Zuzia-Milena-Pola. Po bardzo ładnym występie stanęły na jego 3 stopniu. Szóste miejsce ex aequo zajęły Maja-Ala-Asia oraz Maja-Laura-Dorota. Jako pierwsze w trójkach kobiet, niemal z „samego rana” wystąpiły Martyna-Amelia-Natalia i niestety chyba lekkie zaspanie spowodowało proste błędy, m. in. w staniu na  głowie, które kosztowały  je 1,7 pkt kary i ostatecznie zajęły 14 miejsce.

Od tego roku w klasie wyższej 11-16 lat występują Emilki, które uplasowały się tuż za podium na 4 miejscu, a miejsce 7 zajęły Maja-Zuzia-Julka.

W dwójkach kobiet we wszystkich kategoriach startowało 41 zespołów. Tym cenniejsze są dwa medale wywalczone przez zespoły KPKS Halemba. Daga-Lila wywalczyły srebro w kategorii Youth, natomiast Wiktoria-Zosia zdobyły brąz w kategorii 12-18 lat. Dodatkowo Oliwia -Martyna zajęły 9 lokatę, a  Marta-Emilka wywalczyły 14 miejsce w kategorii popularnie zwanej „Jutkami”.

Z zawodów z medalem zawsze wraca nasza dwójka mieszana. Tym razem niewiele brakło, aby były to dwa medale. Na 4 miejscu rywalizację ukończyli Julka-Szymon a brązowy medal wywalczyli Lena-David.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, oraz wszystkim przygotowującym ich trenerom.

Zapraszamy na następne zawody 27.04 do Bielska-Białej.