Zawody w Łańcucie.

Zawody w Łańcucie były „podwójnymi” zawodami. W ciągu dwudniowej rywalizacji rozegrano Zawody w ramach Pierwszego Kroku Sportowego, w których  uczestniczyli zawodnicy w wieku 7 – 13 lat. Równocześnie rozgrywane były zawody  Ogólnopolskiego Turnieju w Akrobatyce Sportowej, gdzie rywalizowali zawodnicy w klasie II oraz grupie wiekowej 11 – 16. Gospodarzem turnieju był chyba najmłodszy klub  uczestniczący w zawodach bo założony 5 lat temu, UKS Akrobata Łańcut.

Klub co prawda założony niedawno jednak nawiązujący do tradycji Łańcuckiego Sokoła założonego w 1891 r., w ramach którego działała sekcja gimnastyczna. Zgodnie ze statutem Sokoła z 1891 r.: „Członkiem Towarzystwa może być każdy Polak lub Polka czci nieposzlakowanej po ukończeniu 18 roku życia”. Zgodnie z tym statutem dzisiejsi Akrobaci musieliby jeszcze poczekać ze startem w zawodach. Tymczasem w Pierwszym Kroku Sportowym i Ogólnopolskich Zawodach wzięło udział 17 klubów reprezentowanych przez 280 zawodników. Oficjalne rozpoczęcie zawodów było uświetnione wciągnięciem flagi, odśpiewaniem hymnu i oficjalnym powitaniem gości z władz samorządowych i PZG.

Występ naszych drużyn w eliminacjach w pierwszym dniu, w większości można było uznać za udany, na miarę możliwości zawodników. „W większości” – ponieważ pecha miała trójka Natalka-Amelia-Julka, którą niewykonanie w miarę prostego elementu kosztowało 0,9 pkt kary co odebrało im możliwość  wystąpienia w finale. Jak się później okazało dwa zespoły Zuzia-Pola-Iga oraz Kajetan-Martynka uzyskały miejsca gwarantujące udział w finale jednak, zgodnie z regulaminem,  ze względu na nie osiągnięcie minimum punktów nie mogły ostatecznie w finale wystąpić.

Finał można uznać za bardzo dobry występ zespołów. Bezkonkurencyjne były Emilki wyprzedzając drugi zespół o ponad 6,5 pkt oraz Lena i David wygrywając przewagą 3,9 pkt. Dwa pierwsze miejsca w 2K i 3K należał do KPKS Halemba. Aż miło było obserwować szczerą radość Karoliny i Julki z awansu na pierwsze miejsce, co prawda kosztem swoich koleżanek Julki i Moniki, ale wszystko w ramach sportowej rywalizacji.

W rywalizacji klubowej w  Pierwszym Kroku Sportowym KPKS Halemba zajął pierwsze miejsce, a w Turnieju Ogólnopolskim miejsce drugie. Gratulacje dla trenerów i zawodników!

Wyniki zawodów:

2K

klasa II
2m – Lilianna Szudy-Dagmara Piktas
4m – Milena Gabrysiak-Julia Jeleń

Klasa III
1m – Karolina Gołąb-Julia Rasek
2m – Julia Jessel-Monika Skorupa
5m – Alicja Szal-Maja Kuropatwa
9m – Marta Szebeszczyk-Emilia Krawczyk

3K

Grupa 11-16
1m – Julia Olchawa-Barbara Sordyl-Nikola Janik
2m – Emilia Pawlas-Wiktoria Matysiak-Katarzyna Walecka

Klasa II
1m – Emilka Wodyk-Emilka Urbańska-Emilka Biernat

Klasa III
2m – Julia Rasek-Karolina Gołąb-Monika Skorupa
11m – Zuzanna Krawieczek-Pola Mendocha-Iga Pluta
15m – Natalia Rudzka-Amelia Ksiniewicz-Julia Białobrzewska

2M

Klasa III
1m – Lena Hudzik-David Biliaiev
3m – Martyna Niedochowcz-Kajetan Szal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *