Zespół II ligi na finiszu przygotowań do sezonu

Do inauguracji sezonu w II lidze kobiet PZPS pozostały już niecałe dwa tygodnie. Aktualnie zespół przygotowuje się już tylko na hali i siłowni jednak w ostatnim czasie rozegrał parę meczy kontrolnych i wziął udział w dwóch turniejach towarzyskich.

Jeszcze we wrześniu nasz zespół rozegrał dwa sparingi, pierwszym przeciwnikiem była I ligowa Politechnika Śląska, którą gościliśmy na swoim parkiecie. Drugie swoje spotkanie dziewczyny rozegrały w Opolu ponownie mierząc się z I ligowym zespołem UNI Opole. Oba zespoły mają ambicję na walkę o najwyższe pozycję w rozgrywkach I ligowych więc pewnie zaskoczeniem nie są wyniki końcowe na korzyść naszych rywali (0:4 i 0:5).

Z zespołami „na naszym poziomie” przyszło nam zagrać na zorganizowanym u nas turnieju towarzyskim , gdzie rywalizowały zespoły II ligowe. Na otwarcie pokonaliśmy w dwóch setach zespół Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec, by później ulec 1:2 SMS  COS Szczyrk i 0:2 PLKS Pszczyna. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce.

Również 3 miejsce nasze dziewczyny wywiozły w sobotę z turnieju organizowanego w Częstochowie. W trzech rozegranych meczach odniosły porażki z gospodyniami 1:2 KS Częstochowianka oraz 0:2 z Polonią Świdnica, natomiast pokonać udało się naszego tegorocznego rywala Pogoń Proszowice wynikiem 2:0.

Aktualnie tak jak było wspomniane dziewczyny skupiają się już tylko na treningach i szlifują formę na naszego pierwszego przeciwnika AZS UMCS Lublin.